Jak troszczyć się o siebie, gdy pojawiają się problemy - innymi słowy o tabu w higienie

Posted on 02/02/2018 1:34pm

każdego dnia wykonujemy czynności związane z higieną, pragniemy czuć się dobrze w swoim ciele, bo wtedy i samopoczucie jest na wyższym poziomie. Jednak codzienne sprawy w postaci kąpieli, szczotkowania włosów czy nawet przygotowywania makijażu nie zawsze są wystarczające.


jesień
Author: Hiii Fiii
Source: http://www.flickr.com
W wielu przypadkach potrzebna jest dodatkowa ochrona, by czuć się czysto, dobrym przykładem jest sytuacja połączona z problemem nietrzymania moczu, który dopada coraz to więcej ludzi. Pomóc w tym może regularne używanie tena lady extra, są to specjalne podpaski zapewniające poczucie suchości oraz czystości. Podpaski zawierają specjalny wsad dry fast core, który odpowiada za to, by wilgoć została w środku podpaski. Wasad ten posiada szereg zalet, a więc jego chłonność jest o wiele wyższa od tej w tradycyjnych podpaskach, znajdujący się w nich system fresh odour control przeciwdziała tworzeniu się brzydkiego zapachu, a mikroperełki odpowiadają, by płyn znajdował się w środku, co daje poczucie suchości. Wielkim plusem jest także to, iż podpaski te są przyjemne i delikatne dla skóry, a to istotne przy ich ciągłym użytkowaniu. Tena lady extra świetnie sprawdzają się także w czasie połogu, gdy organizm wraca do stanu sprzed ciąży oraz czyści się. Poza tak trudnymi tematami są również te bardziej popularne, jak higiena nosa i oczu, dezynfekowanie ran, płukanie uszu czy też rozcieńczanie produktów do inhalacji. Tutaj więcej: modna tena lady extra.

Podczas tych działań idealnie sprawdzi się płyn gilbert nacl. Jest to sterylny roztwór soli fizjologicznej, oczywiście nie przeznaczony do zastrzyków. Płyn ten nie posiada konserwantów, jest bezpieczny, całkowicie higieniczny oraz łatwy w zastosowaniu. W jego skład wchodzi chlorek sodu oraz woda oczyszczona. Ze względu na ryzyko szybkiego rozwoju bakterii, nie należy po jego otwarciu trzymać go dłużej niż 24 godziny. Gilbert nacl w sytuacji czyszczenia nosa trzeba stosować w zależności od zapotrzebowania, oczy powinno się oczyszczać albo płukać, rany przecierać wykorzystując całą zawartość fiolki, natomiast uszy płukać. Interesujące dane: swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/krople-do-oczu/gilbert.


Higiena to kwestia priorytetowa, jednak aby zachować zdrowie i urodę, najpierw trzeba zadbać o to, co na pierwszy rzut niewidoczne.

Tags: woda, zapach, skóry, samopoczucie