Jak troszczyć się o zęby? – przewodnik

Posted on 25/10/2018 7:22am

Stan zębów jest jednym z ważnych elementów decydujących o naszym wyglądzie jak też o zdrowiu całego ciała. Jak dbać o zęby, żeby były zdrowe oraz służyły nam przez całe życie? Co uczynić, aby radować się zdrowym uśmieszkiem?
Zapobieganie próchnicy i innym chorobom uzębienia polega zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę odgrywa tu codzienna higiena jamy ustnej oraz zębów.
Istotne jest też obniżenie spożycia produktów obejmujących cukier, bowiem jest on głównym pokarmem bakterii próchnicotwórczych.


trening bokserski
Author: Ibere Romani
Source: http://www.flickr.com
Powszednim oraz znanym od dawna zabiegiem jest oczyszczanie zębów szczoteczką i pastą przez blisko 3 minuty – co najmniej dwa razy na dzień, a najlepiej po każdym posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej czy manualnej – stomatolodzy twierdzą, iż każda z nich bardzo dobrze pełni swe zadanie, jeżeli tylko czyścimy ząbki należycie długo oraz robimy to dokładnie. Rozróżniamy trzy warianty szczoteczek o rozmaitej twardości : miękkie – przeznaczone w szczególności dla tych, którzy posiadają wrażliwe dziąsła, czasem krwawiące w trakcie mycia, średnie – szczotki o takowym włosiu powinna używać gros ludzi, umożliwiają dobrze oczyścić ząbki a także chronić dziąsła, twarde – sporadycznie polecane, stosowne są dla ludzi o zdrowych jak też odpornych dziąsłach, w szczególności narażonych na tworzenie się kamienia .

Bez strachu - zobacz link, który prowadzi do zbliżonej strony. Odnajdziesz na niej przykuwające wzrok posty w odniesieniu do rozpatrywanego tutaj tematu.

Szczoteczkę najodpowiedniej wymieniać co 3 miesiące, dlatego że po tym czasie traci ona swoje pierwotne własności, włosie odkształca się a także gorzej czyści ząbki. Czasami potrzebny będzie skocz do plock.centrumdemed.plskocz do


Prócz indywidualnego dbania o czystość uzębienia oraz jamy ustnej, przynajmniej dwa razy w roku dobrze jest odwiedzić stomatologa, który obejrzy nasze zęby i skontroluje, czy wszystko z nimi w porządku. Oczyści je także z odkładającego się kamienia nazębnego.
Częste odwiedziny u dentysty pozwolą błyskawicznie zauważyć a także wyleczyć zmiany próchnicowe i przeciwdziałać schorzeniom przyzębia. Gdy nieodzowny nam jest protetyk Płock, też nie powinniśmy zwlekać z wizytą u niego.

Tags: żywienie, dentysty, ortodonta, dziąsła