Jak w owocny sposób motywować się do treningów? Co nam pomoże?

Posted on 18/01/2018 11:14am

Wiele ludzi zmagających się z nadwagą, lub też będących niezadowolonych z własnej sylwetki wie, jak trudno jest uzyskać idealną figurę. Jak dużo wyrzeczeń i pracy to kosztuje. Dlatego właśnie niektórzy ćwicząc już oraz mając zdrową dietę po pewnym czasie poddają się i przestają starać się ażeby uzyskać wymarzony wygląd. Niestety, takie sytuacje są częstym zjawiskiem.


Jak
jedzenie na diecie
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
w takim razie motywować się do pracy nad sobą aby nie zmarnować tego co już osiągnęliśmy oraz by nie rozpoczynać znowu do początku? Jakie są na to rady?
Po pierwsze nie można ukryć, że by schudnąć trzeba się bardzo napocić. Zmiany na lepsze w naszej budowie ciała nie dokonają się same. W chwilach kiedy bardzo nie mamy ochoty wykonywać ćwiczeń oraz mamy kryzys musimy przypomnieć sobie o naszym celu, którym jest zgrabna figura. Jeśli skupimy się na takim zadaniu to będzie nam prościej dążyć do tego celu. Wizja idealnej przyszłej sylwetki powinna nas motywowała do działania. Z reguły zaczynając swoją przygodę z odchudzaniem liczymy na to, że zmiany przyjdą szybko. Niestety trzeba od razu na początku znaleźć w sobie cierpliwość. Lepiej by te zdrowe nawyki, jakie wprowadzamy do swojego życia były z nami na długo, a najlepiej już do końca. Z tego powodu motywować powinien nas każdy zrzucony kilogram albo centymetr. Na tym się skupmy by cieszyć się z nawet minimalnego postępu. W końcu idziemy na przód i na tym trzeba się skupić.
Postarajmy się by w naszych ćwiczeniach nie było nudy. Urozmaicajmy nasze zestawy treningowe by nie znudzić się nimi za szybko. Znajdujmy różnego rodzaju ciekawe ćwiczenia oraz wybierajmy te, jakie lubimy. Używajmy różnych przyrządów.
metr do mierzenia obwodu ciała
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Róbmy sobie od czasu do czasu trening na dworze. Możemy przecież poskakać na skakance, jeździć na rowerze czy pobiegać. Treningi nie powinny się kojarzyć z wykonywaniem tych samych zestawów ćwiczeń w domu.
Ćwiczenie z kimś motywuje podwójnie. Warto mieć to na uwadze i znaleźć sobie kogoś z kim będzie można umówić się na bieganie albo pójście do siłowni. Gdy już umówimy się na takie wspólne wyjście trudniej nam będzie odmówić. Jeśli nie mamy takiej osoby, z jaką moglibyśmy ćwiczyć to w każdym większym mieście na pewno znajdziemy takie grupy ludzi, do jakich można się przyłączyć. Sporo ludzi uważa, że najwięcej efektów ma właśnie takie odchudzanie Katowice natomiast mają dużo do zaoferowania w tym temacie. Z tego powodu jeśli mieszkamy blisko to nie zastanawiajmy się by dołączyć do jakiejś grupy i wspólnie się motywować.

Tags: trening, zdrowa dieta, zbędne kilogramy