Jak wybielić zęby? Poradnik

Posted on 17/01/2018 12:38pm

Śliczne, białe zęby to jeden z najistotniejszych przymiotów urody.


Jednakże nie każdy się poszczycić naturalnie białymi zębami – ich odcień jest własnością osobniczą jak też stanowi wypadkową chemicznego składu tkanek twardych a także stosunku ilościowego mieszczących się w nich związków fosforu i wapnia.
twarz
Author: Sadasiv Swain
Source: http://www.flickr.com


Barwę zęba determinują również odcień, grubość a także przezierność szkliwa, jak i kolor przeświecającej przez nie zębiny. Odcień naturalny zębów oscyluje wokół kolorów białych, poprzez szaro – niebieskie aż po żółte. Podlega zmianom podczas całego życia, natomiast najważniejsze czynniki zmieniające barwę wyjściową zębów to przebarwienia zewnątrzpochodne, przykładowo kawa, herbatka wywołujące zażółcenie ząbków, palenie tytoniu powoduje rozpuszczanie substancji smolistych w ślinie oraz ich wnikanie w zagłębienia szkliwa.


Wybielanie zębów to jedna z w największym stopniu spektakularnych a także zadowalających procedur stosowanych w higienie jamy ustnej. Skutkuje bowiem znacznym efektem estetycznym, a tym samym poprawia samopoczucie oraz samoocenę. Metod wybielania jest wiele, zacząwszy od profesjonalnych sposobów przeprowadzanych jedynie w gabinecie stomatologicznym, aż po domowe sposoby. Profesjonalne wybielanie ząbków dotyczyć może zarówno ząbków martwych, jak i żywych. Poza użyciem środka bielącego, zazwyczaj nadtlenku wodoru w wielkich stężeniach, integralnymi elementami procedury są m.in. lampy uzyskujące wysoką temperaturę względnie promieniowanie UV.
Preparaty bielące użytku domowego określone są do likwidowania przebarwień wewnątrzpochodnych, będących konsekwencją kumulacji różnych chromatoforów, czyli substancji barwnych, w obrębie zębiny. Jednym z tych preparatów jest Biała Perła opinie o tym środku przeczytamy na forach Internetowych.

Tags: Internet, oczy, zysk, osoby, środki