Jak wyekwipować domową apteczkę?

Posted on 17/01/2018 12:31pm

Nie trzeba zamieniać domu w aptekę, ale domową apteczkę należy mieć. Trzymane pod ręką opatrunki są w stanie ocalić życie. A podane odpowiednio wcześniej farmaceutyki mogą pomóc uniknąć wizyty u lekarza.


Skład domowej apteczki zależy od wymogów domowników.


Sporty wodne
Author: David van der Mark
Source: http://www.flickr.com


Góry z samolotu
Source: en.wikipedia.org
Jeśli służyć ma osobie cierpiącej na przewlekłe choroby, powinien się w niej znaleźć zapas zażywanych medykamentów na minimum najbliższy tydzień. Na pozostałą zawartość domowej apteczki, tak jak u osób nie chorujących na przewlekłe dolegliwości, powinny składać się lekarstwa potrzebne w przypadku pilnych niedomagań.


Na liście z pewnością powinny się znaleźć: ciepłomierz, plastry z opatrunkiem, plaster bez opatrunku, kompres, farmaceutyki przeciwbólowe, farmaceutyki łagodzące Objawy przeziębienia. Miej na uwadze, iż hurtownia medyczna nie może sprzedawać medykamentów bezpośrednio pacjentom, dlatego zaopatruj się w farmaceutyki w pobliskim punkcie aptecznym. Apteczka musi być dobrze zabezpieczona przed latoroślami. Wolno w niej gromadzić jedynie farmaceutyki czytelnie opisane: nazwa leku, przeznaczenie, dawkowanie. Nie powinno się nagromadzać zanadto dużej ilości lekarstw. Lekarstwa należy składować w ich własnych pojemnikach. Nie wolno ich przelewać. Należy zwracać uwagę na instrukcję składowania farmaceutyków. Poniektóre powinny przechowywane być w szczególny sposób.


Bez względu na choroby domowników a także skład apteczki domowej, powinniśmy pamiętać o regularnym kontrolowaniu dat ważności zawartych w niej specyfików. Na specyfikach, które trzeba zużyć przed upływem wskazanego czasu od otwarcia, warto napisać mazakiem odpowiednią datę.

Tags: Apteczka, Objawy, czas, lek