Jak wygląda obecnie leczenie w przychodniach państwowych, dlaczego pacjenci korzystają z prywatnych placówek.

Posted on 18/08/2017 8:55am

Chyba każdego z nas mogą w pewnym momencie dopaść jakieś dolegliwości i choroby. Ważne jest wtedy trafienie do odpowiedniego lekarza, bo wtedy można będzie liczyć na sprawne wyleczenie. Jednak od pewnego czasu w naszym kraju bardzo różnie z tym bywa, a kolejne reformy lecznictwa zamiast poprawić sytuację wprowadzają jeszcze większy chaos i zamieszanie.

Największym kłopotem lecznictwa u nas są niestety pieniądze. Przychodnie mają z góry określone limity na wykonywanie zabiegów, więc coraz częściej pojawiają się sytuacje, że pod koniec roku wszystko się kończy i przez pozostały okres czasu nic nie można zrobić. Konsekwencją tego są wielomiesięczne okresy oczekiwania na planowane zabiegi, co skutkuje niestety tym, że często chorym może się znacznie pogorszyć stan zdrowia. Następne rządy nie bardzo wiedzą, jak poprawić tę sytuację. (Chirurg w Nowym dworze Mazowieckim) Zmian wprawdzie jest wiele, ale ich rezultaty pozostawiają wiele do życzenia, a tak naprawdę będą na tym cierpieć chorzy, którzy zwyczajnie nie mogą się w normalny sposób leczyć.

zdrowie - wyobrażenie
Author: Derek Clark
Source: http://www.flickr.com
zdrowie - fotografijka
Author: Olivier Duquesne
Source: http://www.flickr.com
Kłopot z państwową służbą zdrowia jest jeszcze taki, że bardzo często jest w niej kłopot z dostaniem się do jakiegoś dobrego specjalisty. Wynika to z tego, że naprawdę prężnie działają od jakiegoś czasu prywatne przychodnie, w jakich bez najmniejszych problemów umówić się można na wizytę z dnia na dzień. I lekarze coraz częściej decydują się na pracę tylko w takich przychodniach, w świetnych warunkach i za dobre pieniądze, bo jeżeli są specjalistami, to z pewnością będą mieli pacjentów. Również chorzy decydują się coraz częściej na korzystanie z usług prywatnej służby zdrowia. Co prawda są świadomi tego, że zapłacą trochę za porady, ale zdrowie jest dla nich bardzo istotne. A jeżeli oprócz tego Przychodnia Życie będzie zapewniać dobrych specjalistów, to jest zrozumiałe, że i w takich przychodniach tworzą się kolejki - Przychodnia Zdrowiea Życie.

Na rozwój przychodni prywatnych całkiem spory wpływ mają też firmy, które coraz częściej fundują swoim pracownikom atrakcyjne pakiety medyczne, z których korzystać będą mogli wraz z rodzinami.

Tags: góry, pieniądze, chorzy