Jak z pożytkiem odpoczywać na feriach i w weekend?

Posted on 27/10/2018 7:22am

Wersalka, telewizor, mecz, napój alkoholowy oto stereotypowy obraz polskiego kibica piłki nożnej. Prawdziwy fan aktywności fizycznej z brzuszkiem piwnym lub z poważną otyłością powinien przestać być symbolem faceta po pięćdziesiątce. Sport, a zwłaszcza piłka nożna to wspaniałe widowisko, aczkolwiek, aby podtrzymywać zdrowego ducha konkurencji wśród swoich potomków panowie powinni wyjść poza cztery ściany i dać przykład swoim postępowaniem, a przy okazji zadbać o swoje zdrowie.


jazda na rowerze
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Jednak dowolna dyscyplina nie za każdym razem pomoże. Aktywne używanie wolnego czasu nie dotyczy zresztą tylko płci męskiej, panie także powinny znaleźć dla siebie jakiś typ aktywności fizycznej.Sporo z nich pewnie powie, że porządki pochłaniają niezwykle wiele z ich energii i zapasu kalorycznego, jednakże spalanie kalorii to nie to samo co aktywne spędzanie czasu wolnego. Podczas wypoczynkowej aktywności fizycznej nie tylko dba się o formę, ale przede wszystkim łagodzi stres. Zajęcia nie muszą być niezwykle obciążające, aktywne spędzanie czasu wolnego powinno być przede wszystkim miłe. Z początku mogą to być niedługie i niemęczące dystanse w nordic walkingu, do uprawiania tego rodzaju sportu potrzebne nam są 2 kijki i trochę chęci. Dla ludzi z chorobami kręgosłupa bardzo wskazany jest chodzenie na basen. Niestety nie każdy wie jak pływać, dlatego godnym uwagi rozwiązaniem jest aqua aerobik, czyli fitness w wodzie. Może go ćwiczyć dowolna liczba osób jednocześnie oraz nie jest on taki złożony jak się zdaje, przeprowadzany jest w przestrzeni gdzie poziom wody nie bywa zbyt wysoki a jednocześnie pozwala na odciążenie stawów (ciecz nas unosi), zmniejsza też możliwość wypadków. Inne przydatne wiadomości znajdziesz także tutaj:


pływanie
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Poza tym woda daje opór mięśniom co pomaga im stać się silniejszymi. Zajmowanie się tym sportem nie wymaga ciężkich przygotowań, wystarczy strój kąpielowy, czepek i odpowiedni nauczyciel. Wystarczy kilka dni takich zajęć, a nasz organizm błyskawicznie dobrze zareaguje. Jogging, siatkówka, a nawet szachy wszystko sprzyja naszemu poczuciu relaksu. Spędzanie czasu z rodziną w szczególności na świeżym powietrzu jest bardzo wskazane. Aktywność fizyczna znakomicie wpływają na mózg i ciało człowieka. Należy pamiętać o tym, że ćwiczyć można w dowolnym wieku, ale trzeba także przystosować ćwiczenia do swoich sił.

Zaciekawił Cię opisywany artykuł? Kliknij i sprawdź skaling kraków szybko, w tym miejscu znajdziesz coś, co prawdopodobnie także jest wartościowe.

Warto dowiedzieć się również o: kliknij aby dowiedzieć się więcej.

Tags: aktywność fizyczna, sport, ciało, ćwiczenia