Jak zatroszczyć się o skórę, ażeby zawsze promieniała? Jakie sposoby są najbardziej odpowiednie? O czym należy wiedzieć?

Posted on 17/02/2020 3:20pm

Wspaniała i piękna skóra to marzenie każdej kobiety. Niektóre kobiety są szczęściarami, bo mają właśnie tego typu gładką i jednolita cerę w sumie bez wysiłku, większość jednakże powinna się postarać, aby prezentowała się ona najbardziej korzystnie. Co interesujące, nawet najwspanialsze geny nie są w stanie pomóc jak będziemy zaniedbywać codzienną pielęgnację cery.


pielęgnacja skóry
Author: Patrik Nygren
Source: http://www.flickr.com
Takie różnorakie złe nawyki sprawiają, że skóra jest wysuszona, szybciej też pojawiają się na niej zmarszczki. Nie do końca odpowiednia pielęgnacja konsekwentnie będzie miała wpływ na większą częstotliwość pojawiania się problemów skórnych. Pielęgnacja skóry jest z pewnością utrudniona jak palimy papierosy i opalamy się nie używając kremów z filtrem. (www.swiatleku.pl/kosmetyki/skora-sucha) ((www.swiatleku.pl/kosmetyki/skora-sucha))odą i piękną skórą są zdecydowanie mniejsze. Co do palenia to nie trzeba się rozwodzić - po prostu nie opłaca się palić papierosów i to nie ulega wątpliwości. Co do opalania to specjaliści doradzają użycie kremów z filtrem, które mają minimalny faktor na poziomie 30, nawet w pochmurne dni. Jak jesteśmy już długo na zewnątrz, to co 2-3 godziny warto znów użyć kremu. Czasem możemy stwierdzić, że stosowanie dużej ilości środków do pielęgnacji skóry jest bardziej korzystne, jednakże dermatolodzy mają na ten temat inne zdanie.


Uważają, iż zbyt częste używane preparatów do skóry to znaczący błąd, gdyż powiększa to prawdopodobieństwo podrażnienia skóry. A nawet jeśli jest do wyboru dobre kremy na blizny to jednakże szkoda tak się męczyć, jeśli możemy właściwym działaniem zmniejszyć takie podrażnienia i rany. Potrzebne ci kremy na blizny?. Co ciekawPotrzebne ci kremy na blizny? (Potrzebne ci kremy na blizny?)dzięki określonym środkom mogą zostać zniweczone przez używanie innych środków. Dobrym przykładem jest kwas salicylowy, jaki ma wpływ na rozpad witaminy C. Troska o skórę nie może być za bardzo skomplikowana, musi być możliwie prosta. Tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, bo wystarcza już płyn do mycia twarzy, nawilżający krem czy krem odżywczy na noc.


Najlepiej też pomyśleć o kosmetykach z pochodnymi witaminy A, są to retinoidy. Są bardzo pomocne w zwalczaniu trądziku, stymulują tworzenie się kolagenu i nadają skórze gładkość. Jednakże uważajmy, ponieważ ich stosowanie u niektórych osób może wiązać się z ryzykiem wysuszenia czy łuszczenia się skóry. Dobrze również pamiętać, że na efekty w sytuacji niektórych kosmetyków musimy poczekać. Więc jak stosujemy określony kosmetyk od paru dni i nie dostrzegamy rezultatów, to nie popadajmy w panikę. Po prostu niektóre kosmetyki potrzebują paru tygodni, by widoczne były zmiany. Nie powinniśmy również za bardzo zmieniać kosmetyków, gdyż jest to związane z większym ryzykiem reakcji alergicznej. Jeśli jednak nowo zakupiony preparat podrażnia skórę, to powinniśmy natychmiast przerwać jego stosowanie.

Tags: pielęgnacja, życie, problem, kosmetyka