Jak zadbać o zdrowy i śnieżnobiały uśmiech w paru prostych krokach?

Posted on 18/01/2018 11:14am

Fundamentem zdrowego i pięknego uśmiechu jest na pewno dobór właściwej pasty do zębów. Warto tu dodać, że pasta powinna być dobrana do naszych potrzeb.


Dlatego też, nie należy decydować się przypadkową pastę, ale wybrać coś konkretnego, co sprawi, że nasze zęby i dziąsła będą zdrowe i będą wyglądały olśniewająco.


jedzenie
Source: www.domzdrowia.pl


Jeśli chodzi o pasty wybielające, to mamy do wyboru kilka naprawdę świetnych pozycji, z jakich z całą pewnością będziemy usatysfakcjonowani. Przy regularnym i długim użyciu spostrzeżemy znaczne rezultaty, jakie mogą utrzymać się przez długi czas. Wypada tu zwrócić uwagę na fakt, jakim jest czynnik RDA, a więc stopień ścieralności. Do regularnego użycia dobrze jest wybrać pastę o wskaźniku 45. Oprócz tego typu specyfików warto również zainwestować w specyfik jakim jest pasta wzmacniająca szkliwo. Codziennie nasze szkliwo narażamy na szkodliwe działanie kwasów zawartych w jedzeniu. Bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy, a widzimy skalę problemu dopiero w momencie wystąpienia konkretnych dolegliwości. Dlatego też trzeba zwrócić uwagę na właściwą profilaktykę i stosowanie dobrej pasty, która pomoże chronić nasze szkliwo każdego dnia.


Następnym elementem do zachowania wspaniałego uśmiechu jest dobór odpowiedniej szczoteczki do zębów. I tu również powinniśmy sprawdzić jaka będzie najlepsza dla naszych potrzeb.
Są osoby, które potrzebują szczoteczek z miękkim włosiem lecz są i takie, które wolą odrobinę bardziej twarde. Bardzo ważne jest również nitkowanie zębów, co powinno stać się standardem w codziennej trosce o nasze zęby.

Tags: wygląd, żel, zęby, wyniki