Jakie badania profilaktyczne warto wykonywać raz na pewien czas?

Posted on 29/01/2019 4:44pm

Podstawowe badania profilaktyczne warto robić raz do roku. Najprostsze badania zapobiegawcze to badanie krwi a także morfologia.


Poza tym warto też wykonać badania profilaktyczne, aby mieć pojęcie jak ma się nasz cholesterol i czy nie podskoczył nam cukier.
weight loss
Author: Tanvir Alam
Source: http://www.flickr.com


Podstawowe badania zapobiegawcze, nazywane inaczej badaniami ogólnymi, polegają na wykonaniu badania krwi oraz moczu. lekarze rekomendują, aby główne badania profilaktyczne, niezależnie od wieku, robić raz do roku. Główne badania zapobiegawcze dostarczają wielu danych o naszym zdrowiu i pomagają wcześnie wychwycić zagrożenia, nim jeszcze pojawią się objawy choroby, dlatego należy wykonywać je systematycznie pomimo iż pobieranie krwi do przyjemnych nie należy.


na basenie - Hiszpania
Author: Fresco Tours
Source: http://www.flickr.com


Na to badanie zapobiegawcze krwi należy zgłosić się na czczo. Najlepiej także, by minionego dnia lekką kolację zjeść najpóźniej o 18.00. Bogaty posiłek skonsumowany późno podniesie zarówno poziom cukru we krwi jak także cholesterolu. Możemy się w takim przypadku niepotrzebnie przerazić. Morfologia jest to badanie (poprzednia strona), które dostarcza informacji na temat składników krwi. Obejmuje m.in. ilość erytrocytów, krwinek białych oraz krwinek płytkowych. Raz do roku koniecznie warto wykonać również badanie (kliknij po szczegóły) ogólne moczu, które sprawdzi pracę nerek jak też całego układu moczowego oraz może być wskaźnikiem wszelkich ewentualnych zakażeń.
Ogólne badanie moczu pomoże też ocenić pracę naszych nerek oraz układu moczowego jak też śledzić funkcjonowanie wątroby. Ogólne badanie moczu wykrywa też żółtaczkę i cukrzycę.

Tags: lekarze, badania, konie, lek, wiek