Jakie istnieją typy implantów i czy zabieg ich zaimplementowania jest dolegliwy?

Posted on 18/01/2018 9:47am

Chyba każdy osobnik pragnąłby posiadać zdrowe i białe zęby. Niezwykle dużo jest zależne oczywiście od utrzymywania właściwej higieny jamy ustnej, wszakże niektóre właściwości, przykładowo tzw. diastema potrafią być dziedziczne.


Są jednak także inne czynniki, dla jakich tak nie doceniane przez dużą cząstkę społeczeństwa wizyty u stomatologa potrafią okazać się w pewnym momencie życia niezwykle oczekiwane.
Nie chodzi tutaj o żadne leczenie zębów jako takie, a o ich wymianę. Tak, niestety po wyrwaniu stałych zębów ludziom nie wyrastają kolejne, zatem specjaliści w sprawach medycyny plastycznej wynaleźli wariant na przywracanie osobom lśniącego bielą uśmiechu. Stosowane okazują się być do tego celu specjalne implanty, które imitują te normalne zęby. Aktualnie są dwa odmienne rodzaje materiałów, które służą do robienia tego typu implantów. Od ok. 1965 r. wykorzystuje się do takiego zamysłu tytan oraz, od niedługiego czasu, także cyrkon.


efekty
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com


Jest to najnowsza oraz najbardziej estetyczna forma wszczepów. Ta mieszanka jest wyjątkowo podobna do rzeczywistej masy zębowej, ale jest od niej bardziej wytrzymała na ścieranie. Bardzo istotnym czynnikiem przemawiającym za wszczepami cyrkonowymi jest ich duża biozgodność. Posiadają bardzo dużą wytrwałość na mieszanki kwaśne i na najczęstsze przemiany w jamie ustnej.
Należałoby dopowiedzieć, że obie metody okazują się być w zupełności niebolesne przy użyciu znieczulenia lokalnego oraz gwarantują "stabilny" uśmiech w przeciwieństwie od standardowych protez zębowych, które potrafią się przesuwać a nawet wypadać.

Tags: metody, substancje, stomatologa, wizyty, specjalisty