Jakie lekarstwa na kłopoty gastryczne mogą być w domowej apteczce?

Posted on 13/12/2018 8:16am

Bóle brzucha, zgaga, wzdęcia – to najczęstsze kłopoty gastryczne. Kompletując leki do domowej apteczki warto zadbać o to, aby znalazły się tam także środki na te dolegliwości.
Niektóre posiłki, takie jak przykładowo kapusta, mają wpływ na wzdęcia.

Ale powodem
leki
Author: kev-shine
Source: http://www.flickr.com
wzdęć może być również nadmierne połykanie powietrza, kiedy spożywamy posiłek. W naszym przewodzie pokarmowym dochodzi do nagromadzenia się zbyt dużej ilości gazów, wówczas możemy wyglądać jak balon. Z pewnością w aptekach są środki, które pozwolą nam na usunięcie zbyt dużej ilości gazów zalegających. Dlatego w każdej apteczce powinien znaleźć się Espumisan. Popularny Espumisan jest lekiem dostępnym bez recepty. Mnóstwo osób cierpi także na dolegliwości związane z niestrawnością. Bardzo ważne jest wtedy wspomożenie pracy wątroby. Wątrobę wspomoże z pewnością Hepaslimin. Ceniony Hepaslimin nie jedynie pomaga wątrobie, ale dodatkowo ułatwia proces trawienia treści pokarmowej. Pracę przewodu pokarmowego skutecznie wspomaga także Iberogast.

Potrzebna będzie Ci ciekawa informacja wybranego artykułu? Może pragnąłbyś użyć faktów, które zamieściliśmy na kolejnej stronie. Zachęcamy!

Ceniony Iberogast jest preparatem opartym na wyciągach z ziół - Niezależnie od tego, jakie są przyczyny naszych niedogodności gastrycznych oraz po które leki (hiperłącze do strony) zasięgamy, należy pamiętać, że jeżeli objawy nie ustąpią po 3, 4 dniach powinniśmy pójść do lekarza.

Innym z kolei kłopotem są pasożyty: glisty ludzkie albo owsiki. Chociażby raz do roku wszyscy dorośli oraz dzieci powinny zażywać preparat przeciwko pasożytom. Wiele osób zasięga preparatów ziołowych. Pośród nich będzie dostępny chociażby preparat Para Farm. Ceniony Para Farm to środek, jaki dostępny będzie w sklepach zielarskich -


Wymienione produkty to jedynie nieliczne przykłady dostępnych bez konieczności posiadania recepty preparatów, które pomagają na wypadek dolegliwości gastrycznych. Lista produktów na te przypadłości jest znacznie większa. Na problemy ze wzdęciami i na niestrawności może nam pomóc również napar miętowy. Herbatki miętowe kupimy zarówno w aptekach, a także w sklepach zielarskich. Zanim zadecydujemy by spożyć jakikolwiek preparat powinniśmy w pierwszej kolejności przeczytać dołączoną do niego ulotkę. Utrzymujące się dłużej niedogodności zdrowotne muszą nas skłonić do udania się do specjalisty.

Tags: preparat, lek, bez recepty, niestrawność