Jakie mamy wyjście z sytuacji, gdy nie można zajść w ciążę? Jak mogą wyglądać przyczyny takiej niepłodności?

Posted on 17/01/2018 1:27pm

Powody kłopotów z płodnością mogą być różne. Czasami spotkać można się z czasową niezdolnością do zajścia w ciąże, która przechodzi po jakimś czasie. Jednak jest też tak, iż kłopoty te nie mijają oraz musimy przedsięwziąć inne sposoby działania, jakie sprawią, że można mieć nadzieję na posiadanie własnego potomstwa.


Czasami zdarza się, iż to jedna strona nie może mieć dzieci.
substancje
Author: EVERSUN


W przypadku mężczyzn oraz kobiet takie kłopoty mogą przedstawiać się różnie. Kiedy chodzi o panów czasami problemem okazuje się słabe nasienie, a konkretnie plemniki, jakie nie mogą zapłodnić jajowej komórki. W tym wypadku wyjściem z sytuacji może być bank spermy, gdzie jest materiał genetyczny różnych dawców. Jest on zbadany, a przede wszystkim spełnia wszelkie wymogi, które pozwolą na zawiązanie się zarodka. Zapłodnienie dokonywane jest za pomocą in vitro, to znaczy jest poza ciałem, a dopiero potem zapłodnioną komórkę zagnieżdża się w ciele kobiety.


Marsza Różowej Wstążki
Author: Media Forum
Source: Media Forum


dawca komórek jajowych
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co


Innym przypadkiem jest sytuacja, gdy to kobieta nie jest w stanie mieć dzieci. Czasami przyczyną jest brak odpowiednich do zapłodnienia jajowych komórek, które powodują, iż taki proces nie zajdzie tak, jak powinien. Wtedy rozwiązaniem okazuje się dawca komórek jajowych, a raczej dawczyni, z której komórek można skorzystać. Dawczynią taką może zostać każda z pań, jaka jest w wieku miedzy 18, a 34 lata. Natomiast powinna być zdrowa.
Proces pobrania tego typu komórek składa się z parę etapów i może zająć około miesiąc. Dzięki takiemu dawstwu możemy spowodować, iż panie, które normalnie nie mogłyby spodziewać się potomstwo, będą mogły radować się własnym dzieckiem.

Tags: olej, konie, proces