Jakie należy zarekomendować preparaty poprawiające stan zdrowia? Czy możemy jakieś wyróżnić?

Posted on 17/01/2018 1:26pm

Dla tego, kto chce się lepiej odżywiać, prowadzić bardziej zdrowe życie, ogólnie w lepszy sposób funkcjonować na wielu płaszczyznach istnieje tak naprawdę dużo możliwości. Podstawa to przestrzegać właściwej diety, ponieważ jest ona odpowiedzialna za ogólne działanie organizmu, a to wpływa także na stan psychiczny. Jednocześnie nie zapominajmy o dodatkowych wspomagaczach, takich jak zioła, suplementy albo też innego rodzaju preparaty. W poniższym artykule opowiemy o dwóch, jedną z nich jest catuaba kora.

zdrowe produkty
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Brazylijczycy od dawnych czasów wytwarzają oraz przyjmują catuabę. Jest to środek z kory drzew, jakie występują w ich kraju. Tego rodzaju kora bierze się przede wszystkim z drzew Trichilia catigua i Erythroxylum vacciniifolium. Catuabę często używa się jako afrodyzjak, a także lek, jaki jest pomocny w zaburzeniach erekcji. W takich celach jest najczęściej sprzedawana poza Brazylią. Preparat można kupić w postaci proszku, tabletek i herbaty. W Brazylii, gdzie dodawana jest również do wina, jest na tyle znana, iż zrodziło się sporo powiedzeń odnoszących się do jej zbawiennego działania.To też pokazuje, jak jest to istotny specyfik dla osób żyjących w tym państwie. Dobrze wiedzieć, że poza właściwościami wiążącymi się z funkcjami seksualnymi, kolejną niesamowitą cechą catuaby jest pobudzanie centralnego układu nerwowego. A to dzięki trzem alkaloidom, które występują w jej składzie chemicznym. Oprócz nich, catuaba zawiera także fitochemikalia, pochodzące z roślin chemikalia, jakie pozwalają na walczenie z chorobami. Istnieją też flawonoidy, jakie działają przeciwzapalnie, rozkurczowo, jak również uszczelniają żyły. Następnym ciekawym preparatem jest spirulina w proszku. Jest to po prostu alga morska, jaka zawiera w sobie całkiem dużo białka, witamin B, E i A, jak również minerałów, jak potas, magnez jak i cynk.super foods
Warto powiedzieć również o aminokwasach oraz różnego rodzaju zdrowotnych kwasach. Mamy więc kwas gamma-linolenowy, który przeciwdziała nadciśnieniu oraz chorobom serca, jak również kwas pantonenowy, jaki pomaga w zwalczaniu alergii. Spirulina posiada wszystkie wymienione witaminy w ilościach 5 do 20 razy większej niż standardowe warzywa oraz owoce. Z tego powodu działa odżywczo dla organizmu, antyalergicznie i chroni przed wirusami. Dobrze działa na system immunologiczny, pomaga w leczeniu nowotworów i regeneruje wątrobę.

Tags: rośliny, zdrowie, witaminy, specyfiki