Jakie państwa są najpopularniejsze wśród Polaków? Gdzie wyjeżdżamy zarabiać?

Posted on 29/08/2018 3:20pm

Od dnia, gdy weszliśmy do Unii Europejskiej bardzo szybko wyruszyliśmy na Zachód. Nie od razu wszystkie kraje otworzyły całkowicie swoje granice oraz rynek pracy, ale i tak zmieniło się naprawdę wiele.
Nagle zyskaliśmy całkiem nowe szanse i możliwości, Stary Kontynent się przed nami otworzył, a w konsekwencji okazja na lepsze życie. Wśród państw, które stały się najpopularniejsze dla naszych rodaków są Niemcy, Holandia oraz Wielka Brytania.
Jeśli chodzi o Niemcy to Polacy jeździli już w tamte rejony kilka lat wcześniej, gdy jeszcze nie byliśmy w UE. Zresztą co tu gadać, wielu naszych rodaków żyło tam w okresie komunizmu. Aktualnie Niemcy są faktycznie otwarte na różnych pracowników, więc m.in. na każdym kroku słychać tam polski język. Wiadomym jest jednocześnie, że praca nie jest lekka.


sport - obrazeczek
Author: Flowizm ...
Source: http://www.flickr.com


Prościej mają osoby z dobrą znajomością języka niemieckiego, ale jak praca w Niemczech opieka osób starszych to najpowszechniejszy zawód. Jest dość duże zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, gdyż cała Europa, więc również i Niemcy się starzeją. W kolejnych popularnych państwach jak Holandia i Wielka Brytania prace są dość identyczne, ale na przykład w Holandii najbardziej popularna jest praca w sezonie wiosennym i letnim w wielu szklarniach - więcej na temat pracy w Niemczech.


Dziewczyna
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com


Holendrzy uprawiają bardzo dużo warzyw oraz roślin, tak więc w sezonie jest tam wielkie zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. Wielu z nich mieszka tam cały rok, zostaje na zimę, lecz niektórzy w sezonie pracują, a w zimę wracają do Polski.
Zarobione tam pieniądze starczają na naprawdę długo, ponieważ oczywiście wypłaty w krajach bogatszych są o wiele bardziej pokaźne. Nie zadziwia więc, iż ochoczo udajemy się tam, by zarobić.

Tags: olej, usługi, lek, osoby