Jakie są chętnie stosowane przez panie sposoby na usunięcie niechcianego owłosienia w różnych miejscach ciała.

Posted on 21/06/2018 11:08pm

Jednym z najczęściej robionych zabiegów kosmetycznych, które wykonują panie w celu zapewnienia sobie eleganckiego wyglądu, jest depilacja. Depilacja polega na usunięciu różnymi sposobami i metodami owłosienia z rozmaitych części ciała, najczęściej to będzie twarz, ręce i nogi.


Depilacji używano od setek lat, choć kobiety w dawnych latach nie miały do dyspozycji aż takich możliwości jak w chwili obecnej. A dzisiaj depilację można przeprowadzić na wiele różnych sposobów, różniących się trwałością i skutecznością. Generalnie depilację można podzielić na nietrwałą, po wykonaniu której po jakimś czasie włosy odrosną, i trwałą, na zawsze eliminującą wyrastanie włosów w danym miejscu. To, jaką która pani wybierze zależy od jej wymagań a także możliwości finansowych, gdyż niektóre z metod dość dużo kosztują.


laser
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com
W warunkach domowych usuwanie owłosienia Katowice jest najczęściej wykonywane za pomocą różnych depilatorów, maszynek czy plastrów i wosków. Metody te mają dużą skuteczność, lecz niekiedy trzeba przy nich nieco pocierpieć - . Poza tym wymagają dużej systematyczności w stosowaniu, ponieważ włosy szybko mogą po nich odrastać i po jakimś czasie wszystko będzie do powtórzenia. Zdecydowanie bardziej skuteczną, bo w sposób trwały eliminującą wyrastanie włosów, jest depilacja laserem.


W czasie zabiegu za pomocą odpowiednio dobranych promieni zostaje usunięcia cała cebulka włosowa, co eliminuje możliwość jego dalszego rośnięcia. Depilacja laserem jest trwałym zabiegiem, ale też niezwykle bezpiecznym, ponieważ dobrze przeprowadzona nie powinna dawać żadnych skutków ubocznych.

Tags: kobieta, pomoc, temat