Jakie są przyczyny jaskry, jej objawy i w jaki sposób wygląda kompetentne leczenie tej choroby?

Posted on 22/06/2018 9:49am

Jaskra to niesłychanie istotna choroba oczu, która zdoła prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. Warto więc dowiedzieć się jakie są przyczyny tej choroby, jak się ukazuje oraz jakie są możliwości jej leczenia.


okulista
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Przyczyn wystąpienia jaskry jest nadzwyczaj dużo. Chorobę zdoła wywołać duży stres, podekscytowanie, oraz nawet oglądanie telewizji w ciemnym pokoju, albowiem wpływa to na rozszerzenie tęczówek. Mało tego przyczyną jaskry może być również przyjmowanie poniektórych rodzajów leków, takich jak antydepresanty, krople rozszerzające źrenice bądź leki na astmę albo nudności. Groźba zachorowania na jaskrę zwiększa się po 40 roku życia, jednak najbardziej zagrożone są osoby pomiędzy 60 oraz 70 rokiem. Na jaskrę w większości wypadków chorują kobiety i dalekowidze.


Objaw tej choroby również jest mnogość, są to między innymi poszerzone źrenice, bardzo silny ból głowy oraz oka wraz z nudnościami, spadek ostrości wzroku, i także zaczerwienienie oka oraz twardość gałki ocznej. Jeżeli zauważymy u siebie takie objawy to prędko musimy udać się do doktora. Bardzo znaczące jest wczesne zdiagnozowanie choroby oraz
okulary
Author: Dennis Lucht
Source: http://www.flickr.com
rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Z pewnością okuliści Cieszyn postawią stosowną diagnozę oraz pomogą nam w walce z chorobą, wskutek tego bez zwlekania wybierzmy się do doświadczonego gabinetu okulistycznego - http://www.beskidmed.pl/uslugi/24.

Osoby, które chorują na jaskrę muszą przyjmować należyte krople do oczu, jakie hamują rozrost choroby. W wypadku wystąpienia naglącego, ostrego ataku jaskry, niezbędna jest interwencja w szpitalu - pacjentowi podaje się wtenczas krople obniżające ciśnienie, krople, jakie zwężają źrenicę i leki, które wpływają na zmniejszenie cieczy wodnistej. Jeśli chorujemy na jaskrę, niewątpliwie musimy regularnie chodzić na kontrolę do okulisty, wskutek tego warto odszukać odpowiedni gabinet okulistyczny Bielsko Biała, w którym przyjmuje doświadczony i fachowy okulista - idź na stronę.

Tags: pokój, wzrok, okulista