Jakie świadczenia mogą być wykonywane w gabinecie stomatologicznym?

Posted on 25/06/2018 4:12pm

O tym, że o zdrowie należy dbać od małego, wie na pewno każdy racjonalny człowiek. Jest to wyjątkowo ważne zwłaszcza, jeżeli szukasz dentysty dla swego dziecka.


Taki lekarz powinien posiadać już pewne doświadczenie w przyjmowaniu młodych pacjentów, jak też potrafić z nimi dyskutować i je stosownie odstresować.


smak - przekrój
Author: Mirko Tobias Schäfer
Source: http://www.flickr.com
Po wykonaniu operacji może zaproponować jakiś mały słodki kąsek, przykładowo zdrowy owoc. Podarowanie cukierka to poniekąd zaprosiny na kolejną wizytę. Tak czy inaczej nie należy jej odkładać, ponieważ może przynieść to tylko złe skutki. Mogłyby to być nie tylko objawy próchnicy lub szczękościsk. Jednak nie trzeba obawiać się najgorszego. W każdym profesjonalnym gabinecie stomatologicznym muszą zostać zapewnione takie świadczenia jak m.in. tomografia komputerowa, RTG (http://www.atomrtg.pl/) czy leczenie endodontyczne. W bardziej złożonych przypadkach dentysta (serwis) może przeprowadzić zabiegi z obszaru chirurgii stomatologicznej czy leczenie kanałowe.


karta długopis i kawa
Author: Alan Kleina Mendes
Source: http://www.flickr.com


Jeszcze inne zabiegi, które mogą być wykonane w gabinecie stomatologicznym to np. podcinanie wędzidełek, ekstrakcje zębów oraz m.in. leczenie paradontozy. Najistotniejsza jest jednak właściwa profilaktyka, zatem przeciwdziałanie kłopotom. W tym celu wykonuje się np. piaskowanie, czyli niwelowanie nieporządanego osadu po kawie lub tytoniu. Jeżeli stan naszego uzębienia jest, łagodnie rzecz biorąc, nie najlepszy, to w gabinecie dentystycznym możemy poprosić o poradę w sprawie implantów zębowych.


Są to tytanowe śruby, które wkręca się w szczękę. Na szczęście tego typu zabieg nie zalicza się do bardzo bolesnych. Naturalnie wybrane zabiegi przeprowadzane są pod znieczuleniem miejscowym, jakie nie wywołuje uczucia zdrętwiałego języka.

Tags: stres, wybielanie, stomatolog