Jakiego rodzaju firmy mają prawny zakaz prowadzenia przedsięwzięć promocyjnych?

Posted on 16/01/2018 4:33pm

Jeżeli sądzisz, że prowadzenie jakiejś firmy bez przeprowadzania równocześnie różnych przedsięwzięć marketingowych jest skazane na klęskę, to jesteś w wielkim błędzie.


Funkcjonuje dużo placówek, jakie mają prawny zakaz reklamowania się, a pomimo to znakomicie sobie na rynku radzą.




Mało tego, są ustawowe restrykcje dotyczące osób, które mogą w takich placówkach pracować. I mogą to być wyłączenie osoby, jakie zakończyły wyższe studia na określonym kierunku. Kolejnym warunkiem przy funkcjonowaniu takiej działalności jest konieczność otrzymania zezwolenia, jakie otrzymuje się od wyznaczonego inspektora. Ponadto jedna osoba nie mogłaby posiadać sieci liczniejszej niż 4 apteki. 25 VI 2017 roku zaczęła obowiązywać poprawka do rozporządzenia prawo farmaceutyczne, w jakiej jest mowa o nowych ograniczeniach dla posiadaczy omawianych placówek handlowych. Kolokwialna nazwa tej nowelizacji to apteka dla farmaceutów. Należałoby wspomnieć, że nowe regulacje prawne będą obowiązywać wyłącznie nowe apteki (informacje) i mają ukształtować rynek na kolejne dziesięciolecia.


depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com


Całość ma kierować do tradycyjnej roli apteki (więcejna ten temat> http://nowafarmacja.com.pl/nasze-apteki/), którą powinno się traktować jako placówkę ochrony zdrowia, a nie sklep z lekami. Ponadto wspomniana nowelizacja ma niejako wymusić na właścicielach aptek nie posiadających wyszkolenia związanego z farmacją zaprzestanie traktowania pacjentów jako narzędzia do zarabiania ogromnych pieniędzy.


Pacjenci mogliby nabyć w aptece niedrogie leki nie dlatego, że właściciele aptek mają ich ogólną sieć, a dlatego, że krajowy sejm wprowadził parę lat temu ustawę refundacyjną.

Tags: apteka, sklep, prawo, olej, zdrowia