Jakiego rodzaju istnieją przyczyny pojawiania się jaskry i w jaki sposób ją można by leczyć?

Posted on 05/10/2018 7:21am

Oczy są wyjątkowo ważne w życiu każdego człowieka. Niestety prawidłowe widzenie może zostać zakłócone przez przeróżne choroby, wśród których jest również tak zwana jaskra.
Zestaw do parzenia herbaty
Author: Jean L.
Source: http://www.flickr.com


Co to jest i jak można by ją leczyć?


W praktyce jest to cała grupa dolegliwości, które prowadzą do nieodwracalnego postępującego pogarszania się widzenia poprzez zawężenie jego pola. W niektórych okolicznościach możliwa jest również kompletna strata wzroku. Dolegliwość polega na stopniowym zaniku nerwu wzrokowego. Wcześnie odkrytą jaskrę można by jednak leczyć. Możliwa jest także operacja jaskry, przy czym trzeba wspomnieć, że jest to ostateczność. Jeżeli interesuje Cię leczenie jaskry Wrocław to miasto, w jakim znajdziesz wykwalifikowanych fachowców, którzy mogą Ci pomóc. Podstawowa terapia polega na podawaniu pacjentowi specjalistycznych kropli do oczu. Należałoby też wspomnieć, że są przeróżne rodzaje tej choroby i różne przyczyny jej powstawania. Wliczają się do nich krótkowzroczność czy też podwyższony poziom ciśnienia w oku. Warto więc przynajmniej raz w roku wykonać specjalistyczne badania u okulisty.


Niestety strat, jakie wyrządziła choroba nie można już naprawić, z tego powodu naprawdę należałoby wykonywać wymienione badania. Wyłącznie wczesna diagnoza i dobre leczenie zezwolą zahamować postęp takiej dolegliwości. Diagnostyka polega na ocenianiu tarczy nerwu wzrokowego lub np. pomiarze ciśnienia wewnątrzgałkowego. Są to badania bezbolesne.
Należy zaznaczyć, że skuteczność leczenia nieoperacyjnego jest zależna najczęściej od obowiązkowości samego pacjenta. Należy pamiętać o używaniu konkretnych kropli. Leczenie laserowe to działanie ostateczne.

Tags: choroby, terapia, choroba, operacja, specjalistów