Jakiego rodzaju mogłaby być w rzeczywistości specjalizacja lekarza rodzinnego?

Posted on 31/01/2018 7:53am

Do wyleczenia nie każdej dolegliwości należy iść do szpitala. Z dużą ich częścią możemy radzić sobie samodzielnie przy pomocy domowej apteczki lub podstawowych lekarstw zakupionych w aptece.


Jeżeli jednak nasza choroba to coś nieco poważniejszego, to powinniśmy wcześniej pójść do swej przychodni.
zabieg
Author: Perspecsys Photos
Source: http://www.flickr.com


W tamtym miejscu spotkamy się z doktorem POZ, czyli lekarzem pierwszego kontaktu. On może pomóc nam przy wszelkiego typu popularnych dolegliwościach i (w razie potrzeby) skieruje nas do lekarza o danej specjalizacji, przykładowo kardiologa czy nefrologa. Warto tu dodać, że lekarz medycyny rodzinnej czy też internista to specjalizacje lekarskie, czyli wyszkolenie takiego fachowca. Z innej strony doktor POZ czy lekarz ważny link podstawowej opieki zdrowotnej to jedynie pełnione przez niego role. Jeżeli interesuje Cię lekarz rodzinny Bolesławiec to miasto, w którym go odszukasz. W praktyce może to być pediatra czy też lekarz bez specjalizacji.


Żeby umówić się na wizytę, często wystarczy tylko wykonać telefon do rejestracji. Należałoby dodać, że w przychodni, w jakiej przyjmuje lekarz (zobacz i porównaj) rodzinny, często są również gabinety lekarzy innych specjalizacji. W tego typu sposób pacjent może stosunkowo szybko załatwić parę spraw zdrowotnych równocześnie. Warto tutaj wspomnieć, że lekarz domowy postrzega swojego pacjenta w sposób całościowy, uwzględniając stanu kompletnego ciała, psychiki i społecznego danego chorego.


Jeżeli jest nim osoba posiadająca ból gardła czy też z problemem ze stawami, doktor domowy prowadzi ogólny wywiad oraz ewentualnie kieruje do konkretnego doktora.

Tags: żel, ból, choroba