Jakiego rodzaju odżywki dla sportowców kupić?

Posted on 04/12/2017 10:07am

Odżywki dla sportsmenów mieszczą substraty mobilizujące ciało do szybszego spalania tkanki tłuszczowej i budowania tkanki mięśniowej.


Odżywki dla sportowców nie oddziałują na hormonalną gospodarkę i w zalecanych wielkościach nie są szkodliwe dla naszego zdrowia.


Kreatyna jest aminokwasem, który występuje w układzie. Przyjmowana w formie suplementu diety powiększa energię i wytrzymałość, aktywizuje ciało do wzmożonej pracy. Dzięki niej prędzej powiększają się mięśnie. Oczywiście, bez ćwiczeń mało pomoże. Warto brać ją po treningu na siłowni. Warto pamiętać, ażeby w czasie suplementacji kreatyną wypijać zwiększone ilości wody, albowiem ta substancja powodować może szybsze odwadnianie. Jest to typowy suplement na masę – nie obniży ona masy organizmu, lecz wspomoże kształtowanie mięśni. Nadużywanie tego typu odżywek może wywołać tycie, bóle żołądka oraz skurcze mięśni. Nie powinny stosowane być przez osoby cierpiące na schorzenia nerek oraz osoby poniżej osiemnastego roku życia. Odżywki dla sportsmenów mogą też zawierać białko lub glutaminę. Działanie ich polega przede wszystkim na tym, że dostarczają organizmowi budulca do rozbudowywania masy mięśniowej w trakcie ćwiczeń.
dziecko
Author: Shaun Fisher
Source: http://www.flickr.com


Przy intensywnych ćwiczeniach większość z nas sięga po napoje w czasie ćwiczeń, szczególnie po niegazowaną mineralną wodę, nie odczytując jej składu. Większa część wód zawiera duże ilości wapnia oraz magnezu, a nie są to kluczowe elektrolity tracone razem z potem.


Wody mineralne powinny dostarczyć większych ilości sodu, dlatego że to właśnie zapasy chlorku sodu zmniejszają się najbardziej w trakcie treningów. Warto znaleźć sprawdzony sklep z odżywkami.

Tags: białko, magnez, suplementy, natura, lek