Jakiego rodzaju składniki zawarte w napojach izotonicznych posiadają wpływ na wytrzymałość oraz formę człowieka?

Posted on 08/03/2018 8:42pm

Wiele osób myli napoje energetyczne i izotoniczne. Te pierwsze zaopatrują organizm w glukozę, z kolei te ostatnie przeznaczone są dla osób aktywnie uprawiających sport, jakie wykonują czynności wymagające znacznego wysiłku fizycznego.


isostar
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com


Tego typu napoje posiadają na celu między innymi wyrównanie stanu wody i elektrolitów. Poza tym zawierają liczne substancje, które ułatwiają w odbudowie organizmu po na przykład ćwiczeniach fizycznych.
Znakomitym przykładem mogą być produkty pochodzącej ze Szwajcarii firmy Isostar, jaka od kilkudziesięciu lat daje swym interesantom przeróżne towary, jakie ułatwiają im w powrocie do pełni sił po przykładowo ćwiczeniach na siłowni czy uczestnictwie w zawodach sportowych. Do kolekcji produktów Isostar wliczają się nie tylko gotowe napoje, ale również ich koncentraty w formie proszku oraz żelu, pastylki musujące i batony energetyczne. W ramy napoju o nazwie "Isostar - dodaj serwis do stron zaufanych -" wchodzą m.in. sacharoza, węglowodany oraz witamina E. Istotne jest to, że nie posiada natomiast żadnych konserwantów ani sztucznych barwników. Napój taki można by nabyć o smaku pomarańczowym, grejpfrutowym i cytrynowym.


Należałoby dodać, że wiele osób twierdzi, że napoje izotoniczne niosą wyłącznie prowizoryczne zaspokojenie pragnienia. Należałoby jednak zaznaczyć, że w przeciwieństwie do napojów energetycznych, napoje tego typu jak Isostar nie zawierają substancji uzależniających, np. kofeiny czy cukru. Zamiast niego w składzie znajdują się sole mineralne i konieczne do właściwego funkcjonowania organizmu elektrolity.


Napoje izotoniczne należy pić zaraz po zakończeniu dużego treningu np. na siłowni. Opisywane napoje dostępne są w internecie i między innymi w sklepach dla kulturystów.

Tags: styl, firmy, konie, witamina, wiek