Jakimi metodami odpowiednio dbać o stopy?

Posted on 05/02/2018 9:21am

Stopy to z pewnością bardzo ważne części ludzkiego ciała. Stanowią podstawę całego ciała i to w dużej mierze dzięki stopom możliwe jest skuteczne i szybkie poruszanie się. Wypływa więc z tego fakt, że stopy muszą dźwigać ciężar ciała człowieka, co widać szczególnie wyraźnie na przykładzie ludzi z nadwagą. Obecne czasy sprzyjają ciągłemu pośpiechowi i zaniedbywaniu zdrowia. Dla stóp z kolei może to mieć bardzo złe następstwa, tak jak zresztą dla każdej partii ciała zaniedbania miewają bardzo negatywny wpływ.
soulima
O stopy dba się różnymi metodami, rzecz jasna podstawą jest przestrzeganie najważniejszych reguł związanych z higieną, co w tej kwestii dotyczy systematycznego dbania o czystość stóp czy skracania paznokci. Ta ostatnia czynność jest poza tym ogromnie znacząca dla niektórych osób, których paznokcie nierzadko boleśnie wrastają. Jest również szereg zabiegów o charakterze kosmetycznym na stopy, z których część ma charakter wyłącznie estetyczny, a część wiąże się z dbaniem o zdrowie.
Dobre buty są ogromnie ważne

Jeżeli chodzi o komfort przemieszczania się na własnych nogach, to podstawowym elementem są tu odpowiednie buty. Muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do rozmiaru stopy, w przeciwnym razie może dojść do powstania uszkodzeń. Stopa w obuwiu powinna mieć właściwe ułożenie, gwarantujące wygodę włąścicielowi. Aktualnie tak ogromnie lubiane buty na szpilkach wyrządzają sporo szkód kobiecym stopom, a co za tym idzie również ich kręgosłupom. Dużo osób twierdzi, że największy komfort są w stanie zapewnić buty wykonane ze skóry i zaliczają się tu również szpilki.


stopy
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Uszkodzenia stóp i uciążliwe dolegliwości

Stopy, jako że muszą trzymać w pionie całe ciało, są również w dużej mierze narażone na różnego rodzaju urazy i uszkodzenia. Te ostatnie nierzadko wynikają z niewłaściwego doboru butów lub po prostu ze zmęczenia długotrwałym chodzeniem. Do uciążliwych problemów tego typu zaliczają się przede wszystkim odciski. Są to fragmenty zgrubiałej skóry, powstające tam, gdzie niewygodny but stale uciska skórę. Usuwanie odcisków staje się niezbędne wtedy, gdy utrzymują się przez dłuższy czas i zaczynają sprawiać ból (dowiedz się co zrobić aby pozbyć się odcisków).

Tags: paznokcie, kręgosłup, estetyka, odcisk