Jakimi sposobami należy ćwiczyć kiedy się ściągnie gips, plusy rehabilitacji w tym okresie.

Posted on 15/03/2019 9:25am

Każde złamanie kości czy jest to ręka, noga czy nawet palec wiąże się z koniecznością jej unieruchomienia. Czas trzymania złamania w gipsie uzależniony jest od wielu czynników, przeważnie będzie to jednak kilka tygodni, w czasie których wszystko powinno być unieruchomione żeby mogło się dobrze zrosnąć.

złamana noga
Author: Tyler Karaszewski
Source: http://www.flickr.com
Po zdjęciu gipsu większość pacjentów, szczególnie tych, którzy mieli coś złamane po raz pierwszy jest w ogromnym szoku, gdy okazuje się, że nie dają oni rady żadnym sposobem poruszyć kończyną. Jest to jednak zjawisko całkowicie naturalne, bo w czasie gdy jest założony gips - medimix.pl/gips-modelarski-dentystyczny/ z użytku są wyłączone również mięśnie. Kilka tygodni bez żadnej pracy powoduje, że po tym okresie zmuszenie ich do działania jest bardzo trudne. Dlatego też zakończenie etapu unieruchomienia kończyny równocześnie zaczyna następny epat, czyli dojście do całkowitej sprawności fizycznej. Jest to niezwykle istotna część procesu leczenia, przez wiele osób w praktyce nieco lekceważona, bo odpowiednia rehabilitacja pozwoli na powrót do formy sprzed urazu. Irehabilitacja - kliknij hiperłącze -onę, jeżeli będą wtedy jakieś zaniedbania, to mogą się one skończyć tym, że już przez resztę życia ktoś nie odzyska pełnej sprawności.

Rehabilitację najlepiej jest wykonywać przy nadzorze doświadczonych lekarzy. Z reguły po ściągnięciu gipsu pacjent dostanie skierowanie do gabinetu, który się zajmuje taką pomocą. Niestety w naszym kraju często wolne terminy są tak dalekie, że czekanie tak długo nie ma sensu. W takich sytuacjach należy chociażby podejść do rehabilitanta, który zaprezentuje zestaw ćwiczeń, i samodzielnie zabrać się do pracy. Niezwykle pomocny może być w tym internet, na wielu serwisach można trafić na dokładne opisy ćwiczeń, jakie można zrealizować w czasie dochodzenia do pełnej sprawności.ludzie podczas zabiegów rehabilitacji
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście jeżeli jest taka możliwość, to wszystko powinno się konsultować z lekarzem. Z reguły rehabilitacja po takich urazach to nawet kilkanaście spotkań, natomiast duża część pracy będzie po stronie samego poszkodowanego. Liczyć się należy z tym, że chwilami może wszystko boleć, ale trzeba w takim przypadku zacisnąć zęby i ćwiczyć dalej.

Tags: praca, gips