Jeżeli chcemy schudnąć i zdrowo żyć, to dobrze będzie pomyśleć nad używaniem oleju kokosowego

Posted on 21/12/2017 3:31pm

Osoby, które pragną zdrowo żyć często szukają rozmaitych zamienników dla powszechnie stosowanych w kuchni artykułów. Badania pokazują, iż stosowanie kokosowego oleju może przynieść wiele korzyści zdrowotnych.


Uważa się, iż olej kokosowy niezwykle pozytywnie wpływa na ciało.


fitness - ogląd
Author: JD Lasica
Source: http://www.flickr.com


Możemy go stosować w kuchni do pieczenia czy smażenia i jako preparat kosmetyczny. Znajdziemy w nim kwasy tłuszczowe nasycone i nienasycone, a także wiele witamin oraz rozmaite potrzebne mikroelementy wejdź na stronę. Da się go stosować profilaktycznie, jako środek wzmacniający odporność. Specjaliści uważają, że olej kokosowy jest świetny na odchudzanie, gdyż reguluje przemianę materii. W dodatku pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu i obniża ryzyko wystąpienia chorób serca.


Olej kokosowy możemy z łatwością używać jako zamiennik masła, na przykład do pieczywa olejek kokosowy. Dużo osób smaży na nim potrawy, całkowicie rezygnując z innych tłuszczy roślinnych. Będzie on też świetnym dodatkiem do kawy albo herbaty, jeżeli pragniemy otrzymać posmak kokosu. Olej kokosowy ma rozmaite zastosowania w kosmetyce. Działa doskonale jako błyszczyk do ust, olejek do masażu czy dodatek do kąpieli. Trzeba wspomnieć, iż zawarty w nim laurynowy kwas ma silne działanie przeciwzakaźne, więc może być znakomitym produktem na najróżniejsze przypadłości.
Obecnie kupienie kokosowego oleju jest wyjątkowo banalne. Znajdziemy go we wszystkich porządnych salonach z organiczną żywnością oraz w dobrze zaopatrzonych supermarketach.

Tags: smak, ciało, olej