Jeżeli dokucza nam jakaś dolegliwość, niezwykle istotne jest zweryfikowanie źródła jej pochodzenia i wyeliminowanie go.

Posted on 15/02/2019 7:36am

To jednak bywa chyba najtrudniejszym etapem w całym procesie leczenia. Skuteczna diagnoza to podstawa, aby móc liczyć na pełne wyzdrowienie czy pozbycie się kłopotliwej dolegliwości. Potrzebna jest w tym celu spora wiedza i odpowiednie rozeznanie. Nierzadko jednak, źle diagnozujemy źródło choroby lub męczących przypadłości – na przykład mając wysuszoną skórę w pierwszym rzędzie odwiedzamy dermatologa, by przepisał nam maści, o działaniu nawilżającym, z czasem jednak okazuje się, że kłopot pomimo zażywania zalecanych preparatów nie znika. Jego przyczyna tkwić może bowiem głębiej – w gruczołach, stąd też to nie do dermatologa, a do endokrynologa należy się w takiej sytuacji udać.


Lekarz
Source: sxc.hu
Zresztą endokrynolog może nam pomóc zlikwidować wiele innych przypadłości, które są spowodowane niewłaściwym działaniem gruczołów wewnątrzwydzielniczych. Nieprawidłowo funkcjonująca tarczyca, przysadka albo nadnercza mogą powodować wiele negatywnych skutków dla funkcjonowania organizmu. Na przykład choroba tarczycy może doprowadzić do zbytniej otyłości lub z kolei szybkiej utraty wagi ciała, a także wspomnianych kłopotów ze skórą bądź problemów z osłabieniem i zaburzeniami pamięci. Nie leczona tarczyca może w czasie przyczynić się do poważniejszych konsekwencji, które mogą być szczególnym zagrożeniem zwłaszcza w przypadku kobiet będących w ciąży bądź dla tych, które planują w nią zajść (-> poznaj informacje).

Jeżeli chodzi o takiego lekarza jak endokrynolog Katowice, Poznań, Szczecin i każde inne większe miasto umożliwia wizyty zarówno w prywatnych, jak i publicznych zakładach opieki. Niestety publiczne zakłady każą czekać pacjentom nawet wiele miesięcy na wizytę do tego specjalisty. Kolejki nie zmniejszają się tym bardziej, że problemy z hormonami towarzyszą zarówno osobom w starszym wieku, jak i dzieciom i młodzieży. Nie można jednak zwlekać w nieskończoność z wizytą.

Nie masz zamiaru, żeby intrygujące posty Ci umknęły? Zatem na pewno spodoba Ci się dobra strona www (http://essenz.pl/), na której będziesz mógł przeczytać nowe posty.

Wczesne rozpoczęcie leczenia może wzmocnić organizm i poprawić jego funkcjonowanie także jeśli chodzi o inne narządy (w tym pracę serca). wizyty u prywatnych lekarzy kosztują minimum 100 zł, do tego powinniśmy doliczyć koszty za niezbędne badania, w tym usg i pozostałe. Niemniej nie koszty lecz zdrowie (dobry psychoterapeuta Warszawa) powinno być dla nas priorytetem.

Tags: USG, endokrynolog, dermatolog