Każdego z nas dopada depresja. Jedni mają z nią większy, inni mniejszy, problem. Niemniej, może ona dopaść każdego człowieka. Jak się przed nią bronić?

Posted on 02/02/2018 3:02pm

Jesienna słota i zimowa depresja to coś zwyczajnego, choć o tej drugiej częściej się dziś mówi, niż kiedyś to miało miejsce. Może dlatego, że depresja to słowo, które dopiero od niedawna stało się modne. Kiedyś zdecydowanie częściej od depresji używało się słów „smutek czy „zły humor”, dzisiaj coraz więcej ludzi wymienia właśnie to słowo, jeśli chce opisać gorszy dzień, gorszy nastrój, w ogól obniżenie nastroju. Jakkolwiek często nie mamy problemu z depresją, gdyż jest to zwykłe obniżenie humoru to jednak każdemu z nas potrzebna jest pomoc, bo nie można nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.


depresja
Author: Hopl.pl
Source: Hopl.pl
Pamiętajmy jednak, że zwykły smutek, który każdy przechodzi jest czymś naturalnym i nie powinniśmy blokować go na siłę. Już takimi jesteśmy istotami, że radość przeplata się ze smutkiem, to normalna kolej rzeczy. Powinniśmy więc trwać w takim stanie, bo niebo naszych emocji za chwilę znów stanie się pogodne. Jeśli jednak zbyt często dokuczają nam smutki albo ciągle jesteśmy smutni, to musimy zacząć się martwić. Depresja atakuje niezależnie od wieku, nie ma z nią żartów, gdyż potrafi ona całkowicie odebrać chęć do życia - dużo więcej przeczytasz na tej stronie na depresjasezonowa.pl.


Najważniejsze jest mieć osobę, która zawsze nam pomoże. Może być to ktoś z naszej rodziny, może mama, tata lub ktoś z rodzeństwa, nasz partner, a może po prostu znajoma, zaufana osoba. Czasami, najlepszym sposobem na wszystkie smutki jest właśnie zwierzenie się komuś. Często po takim zwierzeniu odczuwamy ulgę, ponieważ zrzuciliśmy trochę ciężaru i niepewności, zostali wysłuchani i pocieszeni, wiemy już, że nie jesteśmy sami ze swoimi problemami.

depresjasezonowa.pl
Co więcej, może nasz rozmówca także przyzna, że czasami też jest smutny, po prostu, trzeba to przetrwać. Jeśli jednak taki stan utrzymuje się zbyt długo, a rozmowa z bliską osoba nie pomaga to niestety, musimy sięgnąć po bardziej zaawansowane środki, na przykład, tabletki sprzedawane bez recepty lub zakup lampy antydepresyjnej.

Jeśli i to nie pomoże warto umówić się na wizytę z psychologiem. W Polsce ciągle pokutuje przekonanie, że to wstydliwe, chociaż coraz więcej osób wybiera się do psychologów, by sobie ulżyć. To ważne, żeby się tego nie bać i nie czuć, że coś jest z nami nie tak. Wizyta u psychologa, to tak, jak wizyta u lekarza, bo tym w rzeczywistości taka wizyta będzie.

Tags: depresja, lampa, samobójstwo, Psycholog