Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu zabalował tak długo, że rano musiał przebrnąć przez leczenie kaca - wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie jest to miła rzecz

Posted on 04/12/2017 3:08pm

Jeśli nasze imprezy z napojami wysokoprocentowymi są okazjonalne, to wszystko jest dobrze. Gorzej jest jednak, gdy okazuje się, że nasze przygody z alkoholem ciągną się od dawna i zdarzają się okresy, gdy nieustannie nie trzeźwiejemy.


Jeśli pierwsze o czym dumamy po przebudzeniu to alkohol (zajrzyj koniecznie), nadszedł najwyższy czas, aby zacząć się leczyć.


Samo odstawienie alkoholu bywa wyjątkowo ciężkie dla organizmu, ale także dla psychiki każdego uzależnionego. Detoks alkoholowy jest metodą, która dopomaga załagodzić nieprzyjemne dla ciała objawy Chcesz więcej informacji o detoksie alkoholowym?. Człowiek może nabawić się drgawek lub pogrążyć się w całkowite odrętwienie. Ważne jest, żeby nie pośpieszyć się z odtruwaniem, ponieważ może być to niebezpieczne dla zdrowia i życia. Całość wymaga czasu i musi zachodzić w tempie dostosowanym do każdego pacjenta. Najbardziej istotne jest to, aby się nie śpieszyć. Przy zrozumieniu i wsparciu lżej mu będzie podjąć bój z nałogiem.
snowboard
Author: Eelke
Source: http://www.flickr.com


Detoks alkoholowy w skrajnych sytuacjach musi mieć miejsce w klinikach. Obecność specjalisty daje pewność, że w ciężkich sytuacjach uzależniony otrzyma prędką i fachową opiekę.


Jeżeli profesjonalny detoks alkoholowy rozstrzygnie się sukcesem i terapia zostanie przez lekarza uznana za pomyślną, uzależniony musi zastanowić się co dalej z jego życiem. Najlepszym wyjściem po przerwaniu ciągu alkoholowego jest zapisanie się na terapię i próba podjęcia powrotu do normalnego życia. Nie jest to łatwa sprawa, ale ciagle warto próbować.

Tags: alkohol, oko, terapia, pomoc