Każdy przyszły kierowca starający się o prawo jazdy powinien wykonać pewne badania

Posted on 15/03/2019 9:20am

Dzięki zaświadczeniu wydanemu przez lekarza mamy zapewnienie, że nie ma żadnych ograniczeń, by prowadzić wszelkie rodzaje pojazdów. Jeśli interesują cię badania kierowców w Krakowie, dobrze jest zorientować się w kilku rzeczach, by być zaznajomionym z tym tematem.
kierowca samochodu
Author: Roberto Ciucci
Source: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności, powinniśmy zorientować się w obszarze badań. Zaliczają się do nich nade wszystko badania psychotechniczne, okulistyczne, neurologiczne, laryngologiczne oraz laboratoryjne. Określony zestaw zależy od typu prawa jazdy, o które ubiega się zainteresowana osoba. Zaczynając od kategorii A – tutaj sfera wykonywanych badań koncentruje się na konsultacji okulistycznej razem ze sprawdzeniem pola widzenia oraz zweryfikowaniem stężenia cukru we krwi. O dodatkowych działaniach decyduje lekarz, jeśli zauważy jakiekolwiek wskazania - więcej www.W kategorii B przeprowadza się takie same badania. W pozostałych kategoriach konieczne są również badania wymienione we wstępie. Co więcej mogą być one realizowane jedynie przez specjalistów posiadających odpowiednie uprawnienia do tego typu działań. W innym razie nie będą one miały wartości, jak również nie będzie można użyć wystawionego przez nich zaświadczenia. Istotne są także badania okresowe, by skontrolować, czy konkretny kierowca może wciąż prowadzić pojazd i nie stanowi niebezpieczeństwa na drodze.

W chwili zgłaszania się do lekarza należy zabrać ze sobą należyte dokumenty, w tym dowód osobisty bądź inny dokument zawierający numer PESEL, natomiast w przypadku osób z prawem jazdy w wyższej kategorii, należy jeszcze pamiętać o ważnych badaniach psychotechnicznych. Jeżeli go zapomnimy czy nie mamy niniejszego dokumentu, konieczne będzie zrobienie badania na miejscu. Poza tym osoba przychodząca do placówki medycznej musi być na czczo, inaczej nie będzie sposobności wykonania należytych badań. To sprawa, o jakiej wiele osób nie pamięta, więc miejmy to na uwadze.

Na koniec dobrze jest zaznaczyć, że bez względu na to, jakie badania robimy – czy są to badania dla kierowców czy EMG – zawsze trzeba wybierać sprawdzone ośrodki, albowiem zdrowie powinno być najistotniejszą sprawą dla każdego człowieka.

Źródło:[rehabilitacje.org

Tags: dokumenty, lekarz, placówki, Ośrodki