Kiedy powinno się wykonać test na płodność oraz czym jest histeroskopia?

Posted on 11/07/2018 5:51pm

Problemy z płodnością dotykają współcześnie spory odsetek społeczeństwa, mogą mieć one rozmaite podłoże, takie jak na przykład niepoprawny styl życia, genetyka lub wiek. Niepłodność występuje wtenczas, gdy para bezowocnie stara się o dziecko oraz pomimo regularnego współżycia (w okresie chociaż roku) nie dochodzi do poczęcia. Kłopoty z płodnością może posiadać zarówno kobieta, jak też mężczyzna, dlatego tak istotne jest dobre zdiagnozowanie przyczyny poprzez sporządzenie testu na płodność.

u lekarza
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Test na płodność winno uczynić oboje partnerów - sprawdź tutaj. Testy, które oceniają rozrodczość pań, polegają na ocenie ilości pęcherzyków antralnych jakie są w jajnikach lub też scharakteryzowaniu rezerwy jajnikowej. Z kolei test płodności dla mężczyzn zezwala na skontrolowanie ilości plemników w ejakulacie, mobilności komórek rozrodczych, i także pojemności i odczynu ejakulatu. Co więcej test można poszerzyć jeszcze o przeróżne ponadprogramowe badania. Medyk może zalecić poszerzone test nasienia, jakie pozwoli przykładowo na określenie morfologii plemników. Każde badania są oczywiście zalecane przez wykwalifikowanego lekarza, zajmie się on również wyborem odpowiedniego kurowania. Teraz w leczeniu niepłodności użytkuje się taką metodę, jak na przykład histeroskopia. Jest to bezwarunkowo bezinwazyjna oraz bezpieczna metoda, jaką użytkuje się także w diagnostyce. Zabieg polega na łagodnym wprowadzeniu histeroskopu poprzez pochwę i szyjkę macicy do jamy macicy.badanie płodności
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com

Lekarz robi gruntowne badanie i obserwację. Histeroskopia wskazana jest nie wyłącznie w przypadku kłopotów z zajściem w ciąże, inaczej niepłodnością, lecz również w wypadku podejrzenia o nieodpowiedniej budowie macicy, krwawień niewiadomego pochodzenia czy też problemów z donoszeniem ciąży, to znaczy powtarzającymi się poronieniami polecamy to miejce Zabieg wykonywany jest przy krótkim znieczuleniu, bezpośrednio po zabiegu pacjentka zdoła udać się już do domu. Po zabiegu nie zachodzą żadne skutki uboczne, zatem nie powinno się się go bać.

Tags: Ciąża, komórki, wiek, Diagnostyka