Problemy w małżeństwie: jak skutecznie z takowymi walczyć?

Posted on 16/10/2018 7:15am

Małżeństwo to skomplikowany temat - w końcu ciężko zakładać, że skoro dwoje dorosłych ludzi wstępuje w związek, to nie będzie między nimi różnego rodzaju konfliktów, waśni, etc. To w zupełności typowe - prawda jest taka, iż te małżeństwa, który najzupełniej są pozbawione kłótni są najzwyczajniej bardzo odmienne. I dlatego czymś bardzo istotnym jest to, aby wszyscy małżonkowie starali się o to, aby zachować zdrowy umiar. Jakiś mądry duchowny rzekł, iż konflikty małżeńskie są dobre, ale najbardziej znaczące jest to, aby przed pójściem spać się pogodzić.
małżeństwo
Author: Chareze Stamatelaky
Source: http://www.flickr.com
Jednakże są także takie konflikty, które mogą trwać całymi tygodniami, nawet latami. Tak naprawdę separacja i rozwód w żadnym razie nie są czymś odpowiednim. Dużo lepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy psychologa - sprawdź tutaj: . Można śmiało powiedzieć, iż solidny psycholog ceniony psycholog w Gdyni warszawa, a na całe szczęście sporo takowych, jest w stanie znacząco nam pomóc. Można zaryzykować twierdzenie, że większość małżeństw powinno co jakiś czas udać się do psychologa. Na całe szczęście psychologia jest wśród Polaków coraz mniejszym tabu - dużo rzadziej obawiamy się oraz wstydzimy psychologów.

Naturalnie to bez dwóch zdań coś zrozumiałego, że obawiamy się nieznanego, ale i tak terapia małżeńska w gabinecie psychologa sprawia, iż mamy bardzo duże szanse na to by nareszcie odbudować swój związek. Często na przykład żona już poszukuje w Sieci informacji dotyczących świadczeń alimentacyjnych, separacji bądź rozwodu, na poważnie myśli o zakończeniu związku. Jednakże po rozmowie, a może bardziej kilku rozmowach z odpowiednim psychologiem, dochodzi do wniosku, że będzie raczej lepiej, jeśli jednak zacznie walczyć o własnego męża. W końcu podejmowanie za bardzo pochopnych decyzji niemal nigdy nie ma sensu.Żyjemy w takich czasach, w których tak naprawdę ludziom prościej zakończyć wieloletni związek z mężem / żoną, aniżeli zawalczyć o swoje szczęście. Zapewne kiedyś ludzie nie byli lepsi, ale z różnych przyczyn ludzie żyli ze sobą do grobowej deski. Choć w żadnym wypadku nie można sądzić, iż czymś w porządku jest to, aby najzwyczajniej ciągnąć własne małżeństwo za wszelką cenę. Czyli jeżeli mamy całkowitą pewność, że to na nic, nie możemy zwlekać. Jednak podjęcie tak niezmiernie istotnej roli w żadnym razie nie powinno być popełnione niejako pod wpływem emocji. To całkowicie niedopuszczalne.

Tags: psychologia, ludzie, separacja, małżeństwo, rozwód, konflikty