Kłopoty z biodrem lub kolanem - gdzie się udać

Posted on 22/06/2018 8:38am

W różnym wieku możemy mieć różne schorzenia, czasem uczestniczymy w wypadkach, które też ma bardzo duży wpływ na naszą kondycję ruchową. Bywa, że nasz układ ruchowy jest zniszczony. Nie zawsze chodzi o całkowite unieruchomienie wiążące się z kłopotami kręgosłupem. Czasem wiąże się to z problemami ze stawami. Bardzo często problemy wiążą się ze stawem biodrowym albo kolanowym.

osoby starsze
Najczęściej takie problemy mają też osoby zbyt intensywnie ćwiczące. Na szczęście obecna medycyna posiada swoje metody na kłopoty ze stawem biodrowym i stawem kolanowym. Metodą jest endoproteza biodra, jeżeli posiadamy kłopoty z poruszaniem ze względu na staw biodrowy albo endoproteza kolana , jeśli kłopotem okazuje się staw kolanowy. Jednak rzeczywistość jest taka, że profesjonalny sportowiec odczuje różnicę i nie będzie w stanie raczej powrócić do sportu na 100%. Wiadomo, że obecnie medycyna może zdziałać cuda, ale trzeba nie zapominać, że nasz organizm też ma swoje limity i nie możemy go przeciążać, szczególnie po wstawieniu implantu do układu ruchowego. Wiadomo, że bardzo wiele zależy też od tego ile części stawu zostało wymienione. Z tym jest związany również okres rehabilitacji.kolano - zdjęcie rentgenowskie
Author: Lena
Source: http://www.flickr.com
Komórki macierzyste Dziś istnieją przeróżne metody leczenia kłopotów, które są powiązane z układem ruchowym. Kiedyś jedyną opcją okazywała się endoproteza, a jeszcze wcześniej laska. Dziś komorki macierzyste powoli są najmocniej pożądaną formą leczenia. Oczywiście wszystko zależy do stopnia uszkodzenia czy to stawu kolanowego czy też problemów ze stawem biodrowym. Często potrzebna jest endoproteza, ale, jeżeli ktoś jest sportowcem to wybiera się dla niego rozwiązania powiązane z komórkami macierzystymi. Sportowiec przez ciągłe uprawianie sportu może miewać problemy z bólem w kolanach. A dzięki terapii z komórkami macierzystymi da się ten ból zmniejszyć albo doprowadzić do jego zlikwidowania. Podobnie, gdy kłopoty ze stawami są związane z jakimś urazem. Najistotniejsze jednak by w czasie rekonwalescencji nie przeciążyć stawu. Sporo osób nie jest w stanie wytrzymać bez ćwiczeń i przez, to rujnują sobie zupełnie swoje stawy, tak bardzo, że nie będą mogli powrócić do sprawności na poziomie, który pozwala uprawiać sport. Dlatego najistotniejsze są zalecenia lekarza, po zabieg.

Tags: sportowiec, kręgosłup, Leczenie, uraz