Kłopoty z widzeniem dają o sobie znać powoli, a niekiedy zupełnie niezauważalnie

Posted on 17/01/2018 1:26pm

Symptomy mówiące o tym, iż z okiem dzieje się coś groźnego okazują się także bardzo różne. Bardzo często jest też tak, że przez długi czas mają one niezwykle łagodny charakter, dlatego też i samemu choremu bywa niebywale trudno zauważyć, że coś złego dzieje się z jego wzrokiem.
otyłość
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com


Składamy to na karb zmęczenia, braku snu - niestety, przyczyna może być całkowicie inna.


To niestety niebywale często działa na naszą niekorzyść. Jeżeli tylko zauważymy, że przed oczami nagle pojawiają nam się jakieś kropki, lub maleńkie punkciki- które potem równie szybko znikają, czy też widzimy zamglony obraz - nie należy zwlekać z wizytą u okulisty. To bowiem może być znak, iż ze wzrokiem zaczyna dziać się coś niepokojącego. O czym to może nas informować? O takich symptomach jak powyższe mówimy najczęściej w sytuacji, gdy zaczynają nas dopadać choroby siatkówki oka. To groźne schorzenie, szczególnie w sytuacji, kiedy dokuczają nam silne bóle oka, lub jeżeli mamy kłopoty z widzeniem po zmroku. To mogą okazać się objawy odklejenia siatkówki oka, a ta z kolei prowadzi do całkowitej utraty wzroku. Powinno się więc czujnie zwracać uwagę na to, czy wzrok nam się pogarsza. Im prędzej pójdziemy do lekarza tym lepiej - choroby siatkówki oka można leczyć pod warunkiem, że zgłosimy się z tym należycie wcześnie. Jeżeli już bowiem dojdzie do jej odklejenia - niestety bywa już za późno na rozpoczęcie leczenia.


kobieta
Author: Sarah Zucca
Source: http://www.flickr.com


Musimy być przeczuleni na punkcie swojego wzroku. Nikt tego właściwiej nie przypilnuje aniżeli my sami.
Miejmy na uwadze to, że niekiedy zupełnie błahe powody mogą być sygnałem zbliżania się groźnej dla naszych oczu choroby. W tym wypadku profilaktyka ma ogromne znaczenie.

Tags: wzrok, czas, profilaktyka