Kosmetyki i środki do pielęgnowania ciała.

Posted on 18/08/2017 8:56am

Każdy zapewne myśli o efektownych zdrowych i błyszczących włosach, gęstych niczym lwia grzywa. Obecnie realne staje się uzyskanie imponujących efektów za pomocą różnorodnych technik zagęszczania i przedłużania pukli, polecanych w renomowanych zakładach fryzjerskich.

Wykładając odpowiednią sumkę można przez dłuższy czas cieszyć się wynikami działania przeszkolonych fryzjerów. Niestety większość takich stylizacji nie ma trwałego efektu. Dlatego jak zawsze ogromnie ważna jest właściwa, systematyczna pielęgnacja włosów, aby mogły zachować zdrowie oraz efektowny wygląd przez wiele lat. Do tego konieczne są szczotki oraz szampon dopasowane do własnych włosów. Obecnie oferowane szczotki do włosów, np. na http://www.lokikoki.pl/pol_m_Kategorie_Szczotki-walki-grzebienie_Szczotki-398.html wykonane są zwykle z plastików lub łączone z metalowymi elementami, zwierzęcym włosiem oraz coraz popularniejszymi elementami ceramicznymi. Poszukując właściwej szczotki dla siebie, warto wiedzieć, że każdy gatunek włosów lubi inną szczotkę.
szczotki do włosów
Author: BRAUN
Na przykład, czesząc włosy zakręcone najlepiej mieć szczotki z otworkami w obudowie, gdy włosy lubią się tłuścić, należy kupować szczotki z naturalnego włosia, natomiast w przypadku włosów suchych, czyli jednocześnie również delikatnych, powinno się używać szczotki pneumatycznej, czyli z otworkami w główce.Równie duże znaczenie dla pielęgnacji zdrowych włosów ma odpowiedni szampon, dobrany zarówno pod kątem rodzaju włosów, ale także zależnie od tego, co ile dni myjemy głowę. na http://lokikoki.pl/pol_m_Kategorie_Pielegnacja-wlosow_Szampony-355.html. Niektóre szampony zawierają dużą liczbę cząsteczek aktywnych, które w dużej ilości mogą powodować podrażnienia skóry na głowie albo matowienie włosów, czyli efekt w zasadzie odwrotny do zamierzonego. Jakiś czas temu uważano, że szampon nie jest kosmetykiem, tylko pełni funkcję środka czystości. Jednak teraz wiadomym jest w zasadzie, że właściwy szampon nie tylko pięknie pachnie, dobrze myje, lecz dodatkowo dba o włosy jak i skórę głowy.

W sprzedaży powszechne są teraz szampony do włosów przetłuszczających się, suchych, normalnych, dla ludzi mających problem silnego wypadania włosów lub do włosów z łupieżem. Znaleźć można szampon do częstego mycia oraz szampon oddziałujący bardzo intensywnie lecz do okresowego zastosowania. Warto dobrze poszukać zanim dokona się zakupu tego kosmetyku.

Tags: włosy, skóra, stylizacja, szczotka