Kosmetyki przyszłości - realna szansa na długie, zdrowe życie czy banalna fikcja naukowa

Posted on 18/01/2018 9:51am

Kto z nas nie chciałby żyć wiecznie? Mimo że kolejne pokolenia naukowców wykonują swoją trudną pracę laboratoryjną, wciąż nikt jeszcze nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie - czy eliksir wydłużający życie zostanie w końcu odkryty?
ovobiovita initium
Author: South Yorkshire Fire & Rescue
Source: http://www.flickr.com


kontuzje
Author: Hästens
Source: Hästens


filtry
Author: Dafi
Source: Dafi


Dla ludzi nauki karnozyna nie jest nowością. Stanowi związek będący dwupeptydem. Powstaje on na drodze syntezy dwóch odrębnych aminokwasów. Nadaje się mu wyjątkowo cenne właściwości. Do głównych zadań należy udział w procesach antyoksydacyjnych. Polegają one na usuwaniu niesparowanych elektronów w atomach tlenu. Tego typu zadania chronią DNA przed uszkodzeniami, a w rezultacie niwelują obumieranie komórek oraz hamują starzenie się organizmu. Mimo tej pożytecznej roli, zarówno karnozyna, jak i ovofosfolipidy długo były bardzo niedoceniane. Opinia publiczna zainteresowała się nimi dopiero w ostatnim czasie. Preparat występujący pod postacią Ovobiovita Initium stanowi wzbogaconą kombinację substancji, które wykazują udowodnione działanie prozdrowotne. Regulując gospodarkę mineralną w warunkach stresu, wspiera organizm w walce przeciw tak zwanym chorobom XXI wieku. Co prawda, koszt preparatu w dalszym ciągu jest stosunkowo wysoki, lecz wzbogacona struktura może okazać się niezwykle opłacalna. Bez względu na wszystko, zdrowie powinno zawsze stanowić najwyższą wartość.
Czy nowatorskie specyfiki pomogą zwalczyć chorobę Alzheimera, położą kres permanentnym depresjom, czy wydłużą życie? Eksperymentatorzy są dobrej myśli. Aczkolwiek, na stuprocentowe dowody musimy jeszcze nieco zaczekać, gdyż nauka podlega własnym prawom. Wymaga wiele czasu oraz ciężkiej pracy uczonych.

Tags: dom, życie, wiek