Kto może poddawać się zabiegowi laserowej korekcji widzenia oraz jakie są wymogi?

Posted on 29/01/2018 12:26pm

Co poniektóre zabiegi na wzrok pozwalają na likwidację konkretnych wad wzroku. Osoby w okularach, poddają się laserowym zabiegom, żeby nie musieć ich zakładać. Również osoby noszące szkła kontaktowe poddają się laserowym zabiegom.


Zabiegi korekcji laserowej zezwalają na solidne wyleczenie krótkowzroczności czy astygmatyzmu. Jeśli ty albo ktoś z Twoich bliskich zaobserwujecie u siebie którąś z takich wad wzroku, to powinniście zgłosić się z problemem do okulisty. Może zaciekawi Was laserowa korekcja wzroku Szczecin będzie miastem, w jakim wszystkie zabiegi można wykonać. Zabiegom korekcji laserowej bardzo często poddają się osoby, które reprezentują tego typu grupy zawodowe, w jakich dobry zmysł wzroku bez używania okularów jest wymogiem. Są to sportowcy, strażacy czy piloci.


kierowca
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com
Osoba, która chciałaby poddać się laserowej korekcji widzenia, musi mieć skończone 21 lat. Wada wzroku tej osoby powinna być unormowana. Kobieta nie może być w ciąży oraz nie można by przyjmować sterydów. Korekcji laserowej mogłaby się poddawać osoba, która nie cierpi na cukrzycę, mocną nadwrażliwość lub inne choroby metaboliczne. W czasie wizyty, doktor udzieli ci potrzebnych informacji na temat konkretnego zabiegu, ewentualnych komplikacji oraz zachowania się po operacji. Powie także o terminach kontrolnych wizyt. Jeżeli ktokolwiek posiada jakieś pytania, lekarz na nie odpowie, aby każda osoba była świadoma decyzji o zabiegu. W dzień operacji nie można by pić napojów alkoholowych czy też kawy. Niezbędne okaże się zapewnienie sobie jakiegokolwiek przewiezienia, bo po operacji nie można prowadzić auta.


Należy być też w wypadku kobiet bez makijażu, ani nie można używać jakichkolwiek perfum czy dezodorantów. Efekt operacyjny zapewnia ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza.

Tags: okulary, żel, czas, lekarz