Kto wybiera się na wizytę do psychologa oraz czego może oczekiwać w czasie spotkania

Posted on 18/01/2018 12:17pm

Na nasze zdrowie składa się nie tylko dobra kondycja fizyczna, ale również kondycja psychiczna. Gros specjalistów psychologów jest zdania, że te dwie sfery bywają w takim oddziaływaniu, że jeśli jedna szwankuje, to ta druga także nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa idą zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym mające trudności w nauce lub te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.


psycholog
Source: flickr.com
To stwierdzenie jest bez wątpienia tylko obiegową opinią, bo rzeczywistość ukazuje coś zupełnie innego. Do gabinetu psychologicznego pukają również osoby dorosłe, które pragną lepiej rozporządzać czasem czy poznać tajemnice własnej osobowości, co jest naprawdę istotne dla osób poszukujących pracy. Przeanalizujmy więc ofertę specjalisty, która ma swój gabinet w województwie śląskim.
Dobry psycholog zza Katowic nie utyskuje na brak pacjentów. A to za przyczyną kompleksowej oferty, która skierowana bywa do osób w każdym wieku. Niektórych może trochę dziwić fakt, że do poradni przychodzą nawet niemowlęta. Jeśli maluch ma kłopoty z zasypianiem, a pediatra nie dopatruje się w takim żadnej choroby, to pomoc psychologa może być zbawienna. Natomiast dzieci w wieku szkolnym oraz młodzież trafiają do poradni z innych przyczyn. Zazwyczaj są one kierowane do specjalisty, bo ich zachowanie jest nie do zaakceptowania. Zwłaszcza nastolatkowie mają trudności z nadmierną wojowniczością, co w znaczny sposób utrudnia kontakty z rówieśnikami. Dodatkowo zaczepni uczniowie są realnym zagrożeniem, tak dla innych uczniów, jak i dla wykładowców.


Od wizyty u psychologa nie uchylają się również osoby dorosłe. Agresja w familii, zaburzenia emocjonalne czy pragnienie rzucenia palenia - to tylko niektóre problemy z jakimi spotkamy się w dojrzałym życiu. Pomoc psychologiczna jest teraz powszechnie dostępna. W prywatnych poradniach trzeba oczywiście płacić za wizytę, ale poradnie psychologiczno-pedagogiczne pozostają ośrodkami państwowymi, które dla uczennic świadczą usługi bez opłat.

A czego mamy się spodziewać w czasie wizyty? Terapia opiera się głównie na rozmowie, dzięki której specjalista może postawić diagnozę. Kolejne wymiany zdań mają już za zadanie zlikwidować istniejący problem. Wymieniony już tutaj dobry psycholog z Katowic będzie także dysponował zestawem różnego gatunku testów psychologicznych, które pomagają lepiej poznać ludzką osobowość. A skrzaty będą w trakcie wizyty układać klocki albo kolorować obrazki.

Tags: choroby, dzieci, psychika, osobowość, Psycholog, specjalista, poradnie