Które suplementy diety powinniśmy przyjmować?

Posted on 04/07/2018 7:20am

Suplementy – radio oraz telewizja zalane są ich reklamami, a producenci prześcigają się w wynajdywaniu kłopotów zdrowotnych, na które ich suplementy mogą pomóc.


Czy suplementy diety są nieodzowne, czy to tylko marketingowe sztuczki?


Prze wzgląd na to, iż nasze pożywienie jak też środowisko tak różni się od tego, przy jakim ewoluowaliśmy, rozważne zdaje się założenie, iż dla utrzymania dobrego stanu zdrowia, rekomendowane (a może nawet niezbędne) jest suplementowanie niektórych, wyjątkowo trudnych do zdobycia składników odżywczych.


adcort
Author: bfishadow
Source: http://www.flickr.com


Pewnym z takich suplementów jest z pewnością witamina D – jej niedobory ma większość naszych rodaków, jest właściwie hormonem, jakiego receptory mają prawie wszelkie komórki naszego organizmu, dlatego deficyty witaminy D połączone są z wieloma schorzeniami, jak nowotwór złośliwy, problemy autoimmunologiczne, hormonalne zaburzenia, depresja itp. Jedyne żywieniowe źródła to tłuste ryby i jajka, jednakże mają jej z pewnością za mało. Rekomendowane suplementowanie dla ludzi dorosłych to od 1000 IU w lecie (jeśli spędzasz wiele czasu na słońcu) do 4000 IU zimą. Przedawkowanie jest niezwykle trudne, ma niewielką toksyczność, jest bezpiecznym suplementem .
apartamentowce
Author: Wawel Service
Source: Wawel Service


Magnez – niezwykle ważny pierwiastek, bierze udział w wysyłaniu nerwowych impulsów, wchodzi w skład kości, zapewnia zdrową skórę, utrzymuje właściwe ciśnienie krwi oraz pozwala bez trudu zasnąć. Ze względu na powszechne używanie nawozów z potasem będzie go coraz to mniej w rolnej ziemi, a przez to w żywności. Do tego stres, alkohol, kawa jak też antykoncepcja (sprawdź mega ofertę wazektomia gdańsk - http://febu.com.pl/blog/wazektomia.htm) hormonalna go wypłukują i prawie wszyscy Polacy jedzą go zbyt mało. Trudno nadużyć, najodpowiedniej bierz 500-800 mg przed spaniem.


Magnez nie będzie kosztowny. Polecam także Adcort. Jest to Suplementacja diety w składniki pomagające w utrzymaniu dobrego stanu błon śluzowych jak też zdrowia skóry oraz dobrego stanu naszych kości.

Tags: kawa, alkohol, witaminy, nowotwór, problem