Które suplementy najbardziej aktywizują mięśnie do rozrostu?

Posted on 17/01/2018 12:31pm

Jaka będzie pierwsza reakcja, jeżeli trening przestaje dawać rezultaty? Przeprowadzasz cięższy trening, dodajesz ćwiczeń czy serii. Kombinujesz z treningiem, aby przyniósł on wytęskniony efekt.


Często zdarza się jednak, iż taki plan nie daje żadnych efektów.


pielęgnacja
Co zatem uczynić w takim przypadku? Czasem zdarza się, iż nazbyt duża intensywność jest elementem przyczyniającym się do stagnacji . Co prawda manewrowanie objętością czy też intensywnością treningową jest najlepszym sposobem na rozwiązanie, jednakże przedobrzenie może doprowadzić do efektu odwrotnego od zamierzonego.


Poza ćwiczeniami bardzo duże znaczenie w progresji treningowej ma także dieta. Niewłaściwe wartości odżywcze które dostarczasz do organizmu, mocno zróżnicowane dzienne pule kaloryczne, jedzenie posiłków nie zawierających właściwych mikroelementów, czy też co najgorsze – zanadto mało kalorii konsumowanych w ciągu dnia, nie pomoże w zbudowaniu wymarzonej figury. Mało tego nawet najlepszy trening dobrany idealnie dla Ciebie nie da korzystnych efektów, jeżeli dieta nie będzie odpowiednia dla Twego organizmu. Załóżmy, że masz poprawnie ułożony plan treningów, jesteś na dodatnim bilansie kalorycznym, konsumujesz odpowiednią ilość białka, stosujesz odżywki na pobudzenie, należycie regenerujesz się pomiędzy ćwiczeniami, a znalazłeś się w miejscu, którego nie można obejść. Czy są sposoby, które mogą temu zaradzić? Ostatnią deską ratunku mogą być stosowne suplementy.


Suplementy powinny być wykorzystywane wówczas, gdy wszystkie główne czynniki wywołujące wzrost są zachowane. Gdy tak nie jest – zażywanie wszelakich odżywek oraz dodatków do diety może wiązać się z pieniążkami wyrzuconymi w bagno.

Tags: jedzenie, trening, życie