Które suplementy oraz odżywki stosować w pierwszych miesiącach treningu?

Posted on 04/12/2017 10:07am

Jakiego rodzaju odżywki zakupić, ażeby treningi przynosiły lepszy rezultat? Czy używanie wszystkich rodzajów odżywek jest niezbędne?


W handlu jest bezmiar odżywek wszelkiego typu.


vitalmax
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com


Producenci odżywek zapewniają działanie każdego ze swoich środków, poczynając od witamin, przez odżywki na uzupełnienie Diety, skończywszy na wszelkiego typu stack’ach zawierających kompleks wręcz parędziesięciu składników. Czy przyjmowanie owych wszystkich odżywek jest konieczne? Wszystko zależy od zamierzeń jakie sobie wyznaczyłeś – istnieje jednakże kilka suplementów, jakich użycie będzie uniwersalne dla wszystkich. Pamiętaj jednakże o jednym! Bez właściwej diety i treningu, zakup i stosowanie ton odżywek może okazać się wyrzuceniem pieniążków w błoto.


Kreatyna jest najskuteczniejszym suplementem wspomagającym organizm w czasie treningów siłowych. Dowiedziono, że suplementacja kreatyną przysparza się do podwyższenia energii, dzięki czemu treningi są wykonywane z większą mocą. Na domiar tego kreatyna powiększa objętość mięśniowych komórek jak też poprawia syntezę białek w układzie. Kreatyna występuje w żywności, jednak tylko w ilościach śladowych. Stąd też warto ją suplementować. Co prawda minerały i witaminy nie są standardowym suplementem, jednakże są konieczne do właściwego funkcjonowania układu. Osoby aktywne fizycznie będą mieć wyższe wymagania co do podaży witaminek jak też minerałów aniżeli osoby wolące siedzący tryb życia.
Niedostatek witamin i minerałów w organizmie przyczynić się może do mniejszej wydajności oraz zahamowanego wzrostu mięśni. W sprzedaży pojawiło się bez liku tego rodzaju suplementów, między innymi odżywki marki Vitalmax.

Tags: Diety, trening, organizm