Maść jako opcja dla pozostałych typów lekarstw

Posted on 24/12/2017 10:31pm

Polacy stosują znaczące ilości środków przeciwbólowych. Przy nawet najmniejszej dolegliwości sięgamy po nie nie bacząc na konsekwencje ich zażywania.


Pastylki to najczęściej stosowana forma środków przeciw różnym bólom.
maść
Author: Nordwalk
Source: Nordwalk


alergolog
Author: Arya Ziai
Source: http://www.flickr.com


Ich rozmiar i forma różnią się w zależności od producenta. Dużo ludzi kupuje środki przeciwbólowe w postaci tabletek dlatego, że są łatwe do połknięcia. Sporą wadą tych medykamentów jest czas wyczekiwania na rozpoczęcie działalności substancji czynnej. Lekarstwa przeciwbólowe można również stosować w formie płynnej. Chociaż są przeznaczone przeważnie dla najmłodszych, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używały go osoby dojrzałe. Płynna substancja czynna zaczyna działać o wiele prędzej niż tabletka. W syropach używane są takie same substancje czynne co w pastylkach, czy kapsułkach. Opcją dla pastylek jest maść przeciwbólowa. Mieści te same Składniki co pastylki, czy syropy, jednakże użyte bezpośrednio w miejsce bólu, prędzej docierają do głównego punktu omijając cały system trawienny. Maść (capsigel) przeznaczona jest przede wszystkim dla osób skarżących się na ciągłe bóle mięśniowe, albo stawowe. Maści, również żele aktywują mniej efektów ubocznych. Jest to najlepsza metoda leczenia wracającego bólu w stawach i mięśniach.
Lekarze od dawna uprzedzają, że długofalowe doustne przyjmowanie lekarstw przeciwbólowych może szkodzić nerkom, wątrobie, skórze, czy drogom oddechowym. Jeśli jest to wykonalne, powinno się używać maści, gdyż są skuteczniejsze od pigułek, łatwiejsze w stosowaniu, a na dodatek szkodzą mniej niż tabletki.

Tags: tabletki, Składniki, środki