Rehabilitacja sportowa dobrym sposobem na zmierzenie się z kontuzjami

Posted on 22/06/2018 8:55am

Sport nie równa się zdrowiu. Chociaż pomaga w jego zatrzymaniu, to czasami może również stać się przyczyną dokuczliwej kontuzji. W takim przypadku konieczna jest szybka pomoc ortopedów, a później – rehabilitacja sportowa, która będzie właściwą drogą na powrót do całkowitej sprawności.

rehabilitacja
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Rehabilitacja sportowa przeznaczona jest nade wszystko dla sportowców, jednak mogą z niej korzystać również inni ludzie, którzy wymagają kompetentnej opieki i gruntownego wsparcia po przebytych urazach. Do klinik trudniących się tego rodzaju rehabilitacją mogą zgłosić się ludzie, którzy cierpią na długotrwałe dolegliwości bólowe, których powodu nikt nie jest w stanie ustalić bądź jak do tej pory prowadzone leczenie nie dało żadnych rezultatów.Ból stale powraca, a pacjent nie może cieszyć się normalnym funkcjonowaniem, ponieważ cały czas się męczy. Nie może bez bólu chodzić do pracy ani spać, toteż chce w końcu oddać się w ręce specjalistów. Kliniki takie przyjmują również ludzi po kontuzjach i operacjach, pragnące jak najszybciej podnieść się na nogi. Rehabilitacja sportowa zaczyna się już na pierwszej wizycie, gdy chory przechodzi przez dokładny wywiad i zostaje poddany badaniom, pozwalającym na postawienie celnej diagnozy. Dzięki właściwemu sklasyfikowaniu przyczyn cierpienia i dolegliwości, może zostać wprowadzona najlepsza dla chorego terapia. http://czamara-centrum.pl/ http://czamara-centrum.pl/informacja-ogolna/staw-kolanowy

Downhill, sporty rowerowe
Author: Kamil Kasperowicz
Source: Kamil Kasperowicz
Pierwszy etap leczenia ma na celu usunięcie bólu i jest to tak zwane leczenie objawowe. Po wyleczeniu bólu można zająć się konkretnymi źródłami schorzenia i starać się je pokonać, aby zapobiec nawrotom niedomagania i ponownemu pojawieniu się dolegliwości. Najistotniejsze jest tutaj należyte dobranie ćwiczeń, które będą mogły być także wykonywane przez pacjenta samodzielnie. Gdy ten etap zakończy się sukcesem, zaleca się pacjentowi powrót do poprzedniej aktywności fizycznej bądź jeśli nie uprawiał sportu – podjęcie się jednej z dyscyplin, która będzie najbardziej mu odpowiadać, aby dobrze rozwijać mięśnie. Rehabilitacja sportowa realizowana przez fachowych specjalistów może pomóc szybko zapomnieć o bólu i wyleczyć się z urazu. Należy kierować się zaleceniami lekarzy, a zanim się spostrzeżemy, znowu będziemy w pełni korzystać z życia.

Tags: terapia, opieka, aktywność