Modna pudełkowa dieta - czy faktycznie warta jest zachodu?

Posted on 17/01/2018 12:28pm

Firmy zajmujące się dietetycznym cateringiem wyrastają jak grzyby po deszczu.


Oferują prędki sposób na zrzucenie nadwyżki kilogramów oraz zdrowe odżywianie.


Ale czy na pewno? Czy rzeczywiście tzw. dieta pudełkowa oferująca catering jest idealnym wyjściem dla każdego? Korzystanie z cateringu dietetycznego robi się wśród Polaków coraz bardziej modne. Nic dziwnego – jesteśmy coraz to bardziej czynni oraz mamy coraz mniej czasu na pitraszenie. Wyspecjalizowane przedsiębiorstwa oferują gotowe, pięciodaniowe, zbilansowane codzienne menu z dostawą pod wskazany adres. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musimy ambarasować się ani o sprawunki, ani o planowanie jadłospisu. Wykluczamy także czasochłonne przyrządzanie posiłków jak też sprzątanie domowej kuchni. Możemy za to codziennie cieszyć się urozmaiconym menu i być pewni, iż nie zjemy więcej niż potrzebujemy. Często również można schudnąć.


lifestraw
Source: http://aqua-life.net.pl/
Najpopularniejsze są tak zwane pudełkowe diety o ograniczonej kaloryczności. Na rynku osiągalnych jest jednakże mnóstwo ich odmian – m.in. o podwyższonej kompozycji białka dla osób aktywnych czy też o niewysokim glikemicznym indeksie dla diabetyków. Stosowne dla siebie dania znajdą też jarosze albo osoby na diecie bezglutenowej. W ofercie przedsiębiorstw cateringowych znaleźć możesz nawet „dietę na ładną cerę”.


Warto mieć na uwadze, iż codzienna dieta każdego z nas musi nie tylko uwzględniać zapotrzebowanie energetyczne, lecz też nasz stan zdrowia i kondycję . Niestarannie dobrana dieta może uczynić organizmowi więcej szkody niż pożytku.

Tags: żel, firmy, czas