Na co zwrócić uwagę podczas wyboru właściwej dla naszych potrzeb szczotki do zębów?

Posted on 18/01/2018 11:14am

Wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów to totalny fundament w codziennej higienie jamy ustnej. Mycie zębów jest najpewniej pierwszą i podstawową ale szalenie istotną sprawą jeśli chodzi o posiadanie zdrowego i zadbanego uśmiechu.


W jaki sposób dopasować odpowiednią szczoteczkę do swoich potrzeb? Podstawową sprawą jest sprawdzenie tego, w jaki sposób reagują nasze dziąsła.
Jak się okaże, możemy mieć odrobinę bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych dziąsła i będziemy potrzebować szczoteczki o miękkim włosiu. Dla osób z czułymi zębami i delikatnym szkliwem dobrym wyborem będą tradycyjne, manualne szczoteczki do zębów lub też te wykorzystujące technologię. Jeżeli natomiast nie mamy tego rodzaju problemów, to jesteśmy w stanie śmiało postawić na modele elektryczne, które w idealny sposób pomogą nam w dbaniu o czystość naszych zębów. Jeżeli chodzi o ten ostatni element, to świetną sprawą jest to, iż można wciąż dokupić końcówki do szczoteczek. W ten sposób, kiedy zauważymy, że już nadszedł czas na wymianę, nie ma potrzeby kupować nowej ale wymienić tylko końcówkę. Jest to również niezmiernie wygodne i praktyczne zarazem.


końcówki do szczoteczek
Author: Dainis Matisons
Source: http://www.flickr.com


Bardzo ważne jest także zachowanie właściwej higieny samej szczoteczki. Świetnym rozwiązaniem są również dedykowane nakładki na główki, które separują je od otoczenia. Wypada również zabezpieczać swoją szczoteczkę w trakcie podróży, pakując ją chociażby do specjalnego pojemnika.
Kiedy natomiast używamy tradycyjnej a więc ręcznej szczotki, musimy pamiętać o jej regularnej wymianie. Miejmy na uwadze jednak to, że do higieny zębów powinniśmy podejść całościowo oraz zadbać także o dobrej jakości pastę i korzystanie z nici dentystycznej.

Tags: dolegliwości, zakup, dentysty, zdrowe, dziąsła