Na czym polega chirurgia szczękowa oraz które zabiegi przeprowadza chirurg o specjalizacji chirurgii szczękowo-twarzowej?

Posted on 02/05/2018 7:42am

Specjalność chirurgia twarzowo-szczękowa to dyscyplina medycyny, która kojarzy z sobą fragmenty chirurgii plastycznej jak też chirurgii stomatologicznej, onkologii i medycyny ogólnej.
janpol
Author: Erik Charlton
Source: http://www.flickr.com


zabiegi które chirurg szczękowy wykonuje w tej dziedzinie przeprowadza się najczęściej do usuwania zębów mądrości, likwidacji wad zgryzu, wad czy też http://www.artemed.pl/ zniekształceń twarzy na skutek wypadku, leczenia zapalnych stanów, guzów a także torbieli w okolicach szczękowych zatok. Chirurgii twarzowo-szczękowej nie można mylić z chirurgią stomatologiczną. Przeważnie wykonywane zabiegi z tej dziedziny to dla przykładu: eliminacja ząbków z zębodołów jak też zębów mądrości, resekcja wierzchołka korzenia, transpozycja ząbków albo stabilizacja kości.


Chirurgia twarzowo-szczękowa to kombinacja ogólnej medycyny oraz stomatologii. Absorbuje się terapią chorób jamy ustnej (w tym ząbków, tkanek miękkich, ) i twarzoczaszki. Na operacyjny stół na oddziale chirurgii twarzowo-szczękowej najczęściej trafiają skomplikowane przypadki, gdy sam stomatolog bądź chirurg plastyczny nie jest mógł pomóc. Deformacja twarzy, dla przykładu w skutek poważnego wypadku czy też sprawdź informacje na stronie pobicia, może wymagać interwencji chirurga. Chirurgiczne leczenie wymagane jest też w wypadkach, gdy zgryz jest niepoprawny. Najczęstsze wady zgryzu są to: zwężenie szczęki czy też tak zwany zgryz otwarty.
Z usług chirurgii szczękowo-twarzowej korzysta się także do zabiegów modelowania brody, dla przykładu: nadania odpowiednich proporcji, powiększania bądź zmniejszania brody czy poprawka jej obrysu.

Tags: zabieg, chirurg, ząb