Na czym polega laserowa korekcja upośledzeń wzroku, glaukomy, katarakty, schorzeń siatkówki?

Posted on 18/01/2018 9:55am

Obecnie trudno wyobrazić sobie chirurgię oczu bez lasera. Jest aseptyczny a także precyzyjny. W ułamku chwili likwiduje komórki, na które został nacelowany – unicestwiana tkanka po prostu wyparowuje.


herbaty
Żadnej krwi, żadnych uszkodzeń sąsiednich tkanek. Możemy nim korygować wady wzroku, kurować zaćmę, glaukomę i schorzenia siatkówki. A do dokonania zabiegu na ogół wystarcza znieczulenie oka kroplami.


Produkty z dużą zawartością wapnia, osteoporoza
Author: Primavika
Source: Primavika


Leczenie siatkówki oka. Gdyby nie laser, nie dałoby się również powstrzymać straty wzroku wywołanej przemianami w siatkówce oka. Najczęściej są to przemiany na tle cukrzycy. Początkowo schorzenie powoduje uszkodzenie drobnych naczyń siatkówki, czego efektem jest powstanie sfer niedokrwienia. Konsekwencją tego są proliferacje naczyń, jakim towarzyszą nawracające krwawienia a także odwarstwienie siatkówki oka. Ujawnienie się zmian wskazujących na rozpoczynające się niedotlenienie siatkówki oka, co w przyszłości grozi powstaniem nowych nieprawidłowych naczyń a także krwotoków do ciała szklistego, wskazana wówczas będzie operacja laserowa oczu cena jakiej jest dosyć wysoka. W przypadku nieogromnych zmian przeprowadza się fotokoagulację ogniskową, jakiej celem będzie bezpośrednie zniszczenie uszkodzonych fragmentów układu naczyniowego dna oka. Przy zmianach bardziej zaawansowanych wykorzystywana będzie fotokoagulacja rozsiana. Zależnie od typu zabiegu a także części oka, jaka ma być mu poddana, wykorzystuje się lasery o przeróżnej długości fal.


Do zabiegu siatkówki z przyczyn powikłań cukrzycy oraz chorób naczyniowych służy laser argonowy. Najsporzej operacji przeprowadzanych jest za pomocą lasera excimerowego. Stosuje się go do zabiegów korygujących krótkowzroczność, nadwzroczność jak też astygmatyzm.

Tags: astygmatyzm, schorzenie, chirurg