Na czym polega leczenie implantologiczne? - Sprawdź w naszym tekście i dobierz najlepszego dentystę.

Posted on 12/07/2018 12:06am

Jest to najnowocześniejsze oraz w najwyższym stopniu naturalne rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego czy paru zębów. Gwarantuje całkowity komfort użytkowania, bo z sukcesem substytuuje naturalne zęby. Implant - albowiem o nim mowa - to korzeń wykonany z tytanu. Korzeń tenże stanowi podstawę do odbudowy zęba. Istnieje możliwość wszczepienia tylu implantów, ile brakuje zębów.

Można także wykonać parę wszczepów ażeby skonstruować podparcie dla mostów. Już 2 implanty gwarantują dodatkowe zamocowanie oraz wspaniale stabilizują protezy całkowite. Jednakże trzeba pamiętać, iż dobór najbardziej odpowiedniej dla Państwa metody za każdym razem ustalany będzie po konsultacji z medykiem.zdrowy uśmiech - zęby
Author: Agencja Royal Brand PR
Source: Agencja Royal Brand PR
Implant jest to mały tytanowy wkręt sytuowany na stałe w kości szczęki. Tytan jest metalem dobrze tolerowanym przez organizm człowieka, co wywołuje prędkie zintegrowanie się wszczepu z kością, a w procesie gojenia trwającym kilka miesięcy – zrasta się z kością na stałe. Implant to naturalny, stabilny fundament, na którym możemy wykonać odbudowę protetyczną (most, koronę czy protezę). Pierwsza wizyta (polecamy implanty zębowe kraków) to tzw. konsultacja implantologiczna - Pozwala ona na wyznaczenie warunków do implantacji, na podstawie zdjęcia pantomograficznego. Kiedy warunki kostne pacjenta umożliwiają przeprowadzenie zabiegu, wyznaczany będzie program leczenia. Kolejna wizyta to zabieg wszczepienia. Ów zabieg polega na nawierceniu małych otworków w kości jak też wkręceniu tytanowych implantów. Trwa ok. jednej godziny i jest całkowicie bezbolesny. Trzecia wizyta: odbudowa protetyczna. Po okresie gojenia się wszczepu (trwającym 2-6 miesięcy) wykonuje się na nim odnowę protetyczną. Cena jej jest zróżnicowana i zależy od rodzaju odbudowy jak też użytych surowców.

Wskazania oraz przeciwwskazania do leczenia : Wszelakie braki uzębienia można uzupełnić stosując wszczepy, ubytek kości nie stanowi przeszkody ponieważ możemy ją odbudować. Niezadowalająca higiena jamy ustnej, zła kondycja zdrowotna, zbytnia konsumpcja alkoholu a także tytoniu, aplikowanie środków odurzających mogą być powodem straty implantów.

W przypadku kiedy diagnostyka przedimplantologiczna (sprawdź ) nie pozwala na wszczepienie implantu przez wzgląd na brak kości, implantacja musi być poprzedzona zabiegiem jej odbudowy. Do owego celu możemy użyć kości swojej bądź sztucznej.

Tags: protezy, implant, tytanowe implanty