Na czym polega zabieg pomniejszenia warg sromowych? Dla kogo jest tego rodzaju operacja? Jak wyglądają wskazania do jego przeprowadzenia?

Posted on 22/06/2018 12:41am

Faktycznie nikt do końca nie zdaje sobie sprawy, jak powinny prezentować się wargi sromowe, ale wiele kobiet jest zdecydowanych na ich zmianę. Czasami zmiany są odnotowywane bez diagnozy lekarskiej, w pozostałych sytuacjach niezbędne jest to, co może powiedzieć lekarz, czy nasz przypadek nadaje się do operacji.


Jest to najczęściej operacja, jaka ma na celu zmniejszenie warg sromowych. Z fizjologicznej perspektywy najważniejszym celem warg sromowych (mniejszych) jest ochrona łechtaczki i ujścia cewki moczowej oraz pochwy. Jeśli chodzi o wargi sromowe większe, to składają się one z warstwy tłuszczowej, które dodatkowo chronią je od zewnątrz i ulepszają komfort siedzenia oraz stosunków seksualnych. W okresie zabiegu dosyć często zmniejsza się chirurgiczne właśnie te zbyt długie wargi mniejsze, które za bardzo wystają.


plastyka warg sromowych
Author: vxla
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością plastyka warg sromowych nie jest dla osób, jakie chcą zmienić wargi sromowe z powodów estetycznych, bo dość często są to za bardzo wydumane przypadki. Najzwyczajniej w świecie, aktualnie jest określona histeria mająca związek z różnorodnymi częściami ciała. Wargi sromowe nie są tu wyjątkiem, tak więc warto to wiedzieć. Plastyka warg sromowych zaś jest najlepsza dla niektórych kobiet, jakich zbyt rozrośnięte wargi mniejsze utrudniają życie, nie tylko seksualne. Niekiedy większe wargi tworzą znaczny dyskomfort w trakcie noszenia bielizny, utrudniają tak więc różnoraką aktywność fizyczną. Zabieg taki jest robiony po konsultacji z lekarzem oraz przedstawieniu koniecznych wyników badań krwi. Ważne także, aby pacjentka była niedługo po menstruacji. Czytaj więcej: profesjonalne zmniejszenie warg sromowych.


Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym, czas trwania to około 1 do 2 godzin. Następnego dnia można wrócić do domu. Ból po zabiegu nie jest na pewno dotkliwy, najczęściej jest to jedynie pieczenie, zaś blizny nie są jakoś bardzo widoczne.
Bardzo ważne jest oczywiście doświadczenie i zręczność chirurga, gdyż takie intymne miejsca u kobiet są bardzo delikatne i unerwione. Po wykonanej operacji, przez pierwsze dwa tygodnie musimy unikać długiego siedzenia, lecz także mocnego wysiłku i wzmożonej higieny. Seks jesteśmy w stanie uprawiać już po 6 tygodniach.

Tags: oczy, olej, doświadczenie