Na dobre i na złe – czyli w czym może pomóc terapia małżeńska

Posted on 05/02/2018 9:21am

Ślub to ważny moment w życiu w zasadzie każdej osoby. Zapatrzeni w siebie nie zawsze pamiętamy, że zakochanie to dopiero początek wspólnej drogi – prawdziwa miłość wymaga prawdziwego zaangażowania. Wszystko jest cudownie, gdy wpatrzeni w siebie spotykamy na swojej drodze same przyjemne momenty. Kłopoty zaczynają pojawiać się wówczas, gdy nie umiemy przeciwdziałać pojawiającym się … problemom.


małżeństwo
Author: @sage_solar
Source: http://www.flickr.com
Na pierwsze kłótnie i sprzeczki w rodzinie jedni reagują z dystansem inni uważają je za stratę czasu, a jeszcze inni frustrują się i są skorzy do jak najszybszego rozwiązania sytuacji przez rozstanie. Czy ucieczka od problemów – bo tak można o tym powiedzieć – to dobry sposób na życie? Naturalnie nie. Małżeństwo, nawet doskonałe nie obywa się bez kłótni i niejasności. Sztuką jest, żeby wykorzystać je we właściwy sposób. Sprzeczki i kłótnie nie pojawiają się bowiem znikąd. Zgoda wymaga pojawienia się nici porozumienia między obydwojgiem małżonków i właśnie o to porozumienie trzeba zabiegać. Te małżeństwa, które mimo szczerych chęci nie potrafią dojść do porozumienia powinny skorzystać z terapii (sprawdź to).


Terapia małżeńska (polecam stronę) to skuteczny sposób na wyeliminowanie małżeńskich sporów. Nierzadko nawet nie uświadamiamy sobie jakie odczucia i skryte emocje nami kierują. Niektóre są wynikiem wczesnych doświadczeń, jeszcze z okresu dzieciństwa, inne nabywamy w toku relacji z pierwszymi parterami. Niekiedy też sami – nawet jeżeli bardzo chcemy – nie potrafimy ich w sobie dojrzeć. Jest to jednak niezwykle ważne,
małżeństwo
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
gdyż bywa najczęściej przyczynkiem różnych zachowań w relacji małżeńskiej. Stąd też korzystanie z terapii, a więc spotkań małżonków z terapeutą, który pełni w tym przypadku rolę pośrednika, osoby bezstronnej a jednocześnie rozeznanej w mechanizmach ludzkiego zachowania, może przynieść niezwykłe rezultaty.

W dniu ślubu młodzi przysięgają sobie wierność i miłość niezależnie od okoliczności i sytuacji. Życie nie jest przewidywalne i powstałe sytuacje nie zawsze będą szczęśliwe. Ważne, by w takich chwilach znaleźć wspólny język, zrozumienie i rozwiązanie niesprzyjającej sytuacji. Wymaga to od obu partnerów zaangażowania i oczywiście ciężkiej pracy. Podczas terapii małżonkowie mogą znaleźć skuteczne narzędzia, które im to ułatwią.

Tags: terapia, praca, małżeństwo, problem